2012 Audi A1 Quattro driftujące na śniegu [WIDEO]

2012 Audi A1 QuattroTylko 333 egzemplarze trafią do prywatnych rąk najszybszych szczęśliwców. Najmniejszy Audi w rodzinie w najmocniejszej wersji silnikowej, został właśnie zaprezentowany, demonstrując swoje możliwości w ruchu.

Niewielkie nadwozie, kojarzone priorytetowo raczej z łatwością parkowania w zatłoczonych miastach, tym razem kryje w swoich trzewiach ducha prawdziwego sportowca. Jednostka napędowa TFSI o pojemności 2 l generuje imponujące jak na tak małe auto 252 KM. 350 Nm momentu obrotowego i doskonały napęd na 4 koła Quattro rozpędzają to ważące niewiele ponad 1000 kg auto do pierwszej setki w zaledwie 5,7 s. 6-stopniowa, manualna skrzynia biegów pozwala na podróżowanie z prędkością do 245 km/h.

Wizualnie A1 Quattro wyraźnie różni się od swoich słabszych wariantów. Dedykowany tylko Quattro zestaw spojlerów, dwu-kolorowe malowanie i charakterystyczne, 18” felgi nie pozwolą pomylić tej wersji z żadną inną.

Cena, kształtująca się w Wielkiej Brytanii na poziomie 41 000 funtów jest zdecydowanie wysoka, ale nie ma wątpliwości, że wszystkie egzemplarze tej limitowanej serii szybko znajdą swoich właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*