2011 Chevrolet Camaro SS vs. 1968 Chevrolet Camaro Hotchkis – starcie pokoleń

2011 Chevrolet Camaro SS vs. 1968 Chevrolet Camaro HotchkisCzy nowoczesne American Muscles dysponują odpowiednią charyzmą, by konkurować z legendarnymi przodkami po kuracji odmładzającej? Kalifornijscy dziennikarze postawili sprawdzić, jak w konkurencjach, w których na co dzień sprawdzane są najnowsze produkty globalnej motoryzacji, poradzi sobie prawdziwy klasyk: Chevy Camaro z 1968 roku.

„Zabójca mustangów” – takim terminem określili tajemnicze zwierze występujące w wielu rejonach USA spece od marketingu Chevroleta, pytani w 1966 roku o inspirację dla użycia nazwy Camaro. Ten symboliczny atak na konkurencję z Forda na dobre rozpętał wojnę między wszystkimi producentami aut z Detroit. Powstało wiele niezapomnianych konstrukcji, a wspomniane Camaro zdecydowanie zalicza się do ich czołówki.

Panująca w Stanach Zjednoczonych moda na rewitalizację osławionych klasyków z epoki przed kryzysem paliwowym nie stanowi już niczego wyjątkowego. Powstało wiele firm, które specjalizują się w restaurowaniu lub opracowywaniu rozwiązań dla oldtimerów w oparciu o obowiązujące obecnie zdobycze techniki. Jedną z nich jest Hotchkis Performance – uznana manufaktura ceniona przede wszystkim za doskonałe zawieszenia. W swoim portfolio zakład ma także kompletne projekty aut, a jeden z nich poddano właśnie próbie sprawnościowej.

Przeciwnikiem dla Camaro Hotchkis będzie jego o ponad 40 lat młodszy następca. Jak oba Chevrolety wypadną w porównaniu, można przekonać się poniżej.