Wizualizacje nowego Porsche Cayman na rok modelowy 2013 [FOT]

porsche cayman 34435 gloZapewne pamiętacie noworoczną prezentację odświeżonego Porsche Boxstera. Większość odbiorców była pozytywnie zachwycona – zwarta sylwetka, przyjemne dla oka kształty, nawiązanie do klasyki a zarazem powiew świeżości. Odważni mówią nawet, że auto prezentuje się lepiej niż nowa linia 991 modelu 911. Nie trzeba było długo czekać, aż Porsche zaprezentuje nową odsłonę najmniejszego coupe w swojej stajni – Caymana. Tydzień temu informowaliśmy o przyłapanym w Stuttgarcie zamaskowanym aucie, dziś mamy już gotowe wizualizacje, które prawdopodobnie będą najbardziej zbliżone do finalnego projektu auta.

Grafika wykonana dla Porscheboost (jeden z największych portali oraz for internetowych dla entuzjastów marki) prezentuje auto, które oficjalnie będzie korzystało z lekkiego, aluminiowego nadwozia, które przy udziale kilku innych zabiegów pozwoli zrzucić nawet 50 kilogramów wagi względem dotychczasowego Caymana!

Sądzimy, że pod względem mechaniki znacznych zmian się nie doczekamy i nadal pozostanę to świetnie pasujące do auta tych gabarytów sześciocylindrowe jednostki o pojemności 2.7 oraz 3.4, odpowiednio dla Caymana i Caymana S. Auto od zawsze było uważane za jeden z najlepiej prowadzących się modeli marki, dzięki zwartej konstrukcji, centralnie umiejscowionego silnika oraz krótszemu (względem 911) rozstawowi osi. Zacieramy ręce myśląc o nowym Caymanie, a w głowach mamy już obraz jeszcze mocniej doprawionej pikanterią wersji R.

Źródło: Wild Speed via PorscheBoost via Carscoop