Testy nowego Audi RS6 Avant C7 [FOT]

2014 audi rs6 avant 134 gloAudi RS6, to tuż obok BMW M5 oraz Mercedesa E 63 AMG samochód spełniający chyba najwięcej możliwych ról. Elegancka, reprezentacyjna limuzyna, wygodne i pakowane auto rodzinne, a kiedy trzeba – pełnoprawny samochód sportowy. Pojazd z Ingolstadt oczekuje właśnie swojego następcy, a my prezentujemy tajne zdjęcia badawczego modelu, który został przyłapany podczas zimowych testów w Szwecji.

Audi RS6 dotychczasowej generacji nosi kod C6. Największy z produkowanych RS’ów jest oznaczany tym przydomkiem od 2002 roku (C5), kiedy to na rynek wszedł rozszerzony pakiet sportowych aspiracji przewidziany do wcześniej najmocniejszych limuzyn z literką S w nazwie. Zaczęło się od 450 koni, przez 480 w edycji Plus, po 580 jednostek generowanych przez 5-litrowy motor V10 w drugiej odsłonie produkowanej do 2010 roku.

Nadejście najmocniejszej wersji modelu zwiastował lifting podstawowej odmiany A6 w nadwoziu kombi, które jako RS w polityce firmy zawsze wychodzi na światło dzienne jako pierwsze. Proroctwa nie były bezpodstawne – prezentujemy szpiegowskie fotografie wykonane na jednym ze szwedzkich parkingów. Co prawda auto znajdujące się na zdjęciach nie posiada żadnych oznaczeń modelowych (ale wówczas byłoby za łatwo – motoryzacyjni szpiedzy muszą czuwać), jednak kilka dyskretnych detali zdradza literki, jakie pojawią się wkrótce na klapie spotkanego auta. Oprócz faktu, że wszystkie przewidywane odmiany typoszeregu A6 zostały już (przynajmniej wstępnie) zapowiedziane i zaprezentowane, czarny samochód od tradycyjnej wersji różnią poszerzenia nadkoli, które są cechą charakterystyczną wszystkich pojazdów z przydomkiem RS. Ponadto, „szwedzka zdobycz” wyposażona została w zmodyfikowany, agresywnie narysowany przedni zderzak oraz potężne tarcze hamulcowe – wątpliwości zostały rozwiane.

Produkcyjna wersja oczywiście otrzyma kilka kolejnych modyfikacji, jak zmieniony grill, szerzej rozbudowany bodykit, czy większe felgi. Podejrzewamy również dwie (za to większe) końcówki układu wydechowego, zamiast czterech widocznych na zdjęciach.

Wiele zaufanych źródeł podaje, że Audi pod maską nowego RS6 zastosuje uwielbiany ostatnio w mocnych autach grupy VAG 4-litrowy silnik TSI. Ten sam motor napędza modele S6 oraz S7 (420 KM), jak również S8 (520 KM), czy Bentleya Continental GT. Jesteśmy jednak przekonani, że silnik zamontowany w najmocniejszym kombi w gamie, przekroczy magiczną granicę mocy z szóstką na przedzie. Moc będzie przekazywana na wszystkie koła za pomocą układu Quattro. Skrzynia biegów nie powinna zostać radykalnie zmodyfikowana, a z pozostałych modyfikacji możemy wymienić jeszcze bardziej wydajny układ hamulcowy z opcjonalnym systemem węglowo-ceramicznych zacisków, czy specjalnie przygotowane do tego modelu zawieszenie.

Zapowiedzi mówią o nadejściu nowego RS6 z końcem 2013 roku.

Więcej zdjęć znajdziecie na Carscoop.blogspot.com.

2014 audi rs6 avant 134 glo