Samochód Roku 2011 redakcji motofilm.pl – wyniki!

auta roku glo

Rok 2011 bez wątpienia można zaliczyć do udanego w motoryzacji. Poznaliśmy wiele nowych modeli. Wymieńmy kilka – BMW 6, M5, 1M, Mini Coupe, Toyota FT-86, bliźniacze Subaru BRZ, Audi RS3, Hyundai Veloster, Lamborghini Aventador, Range Rover Evoque, Ford Focus, Opel Astra GTC… Długo można byłoby wymieniać. Przez naszą redakcję też przewinęło się trochę aut.

Znaleźć można parę perełek – ot choćby BMW 5, 1M, Lexusa IS-F, Range Rovera Evoque, Infiniti G37x, Audi A6 Avant czy najmocniejszą Alfę Romeo Giulietta. Nie ma co okrywać – trochę się tego nazbierało. Styczeń sprzyja podsumowaniom oraz wyborom najciekawszych wydarzeń odchodzącego roku. O takie pokusiliśmy się i my. Jak co roku, postanowiliśmy wybrać najważniejsze dla nas auta. Zapraszam!Sebastian Rydzewski – Lexus IS-F

auta roku glo
Auto roku 2011? Zdecydowanie Lexus IS-F po faceliftingu. Nie jest to pochopna decyzja – spędziłem z nim dużo czasu i jestem całkowicie przekonany, co do swoich racji. Lexus stworzył samochód, który reprezentuje dwa zupełnie inne oblicza. Z jednej strony, oferuje wysoki komfort podróżowania, z drugiej zaś, potrafi zamienić się w prawdziwą bestię, która ustępuje tylko najmocniejszym supercarom. To niewiarygodne!

Wojciech Zuchora:
To był trudny wybór, ponieważ w ubiegłym roku pojawiło się na naszych drogach naprawdę wiele ciekawych aut. Moje Top 3 to: RANGE ROVER EVOQUE HYUNDAI VELOSTER oraz VW UP!

1. Range Rover Evoque:

auta roku gloNie pomylicie go z żadnym innym samochodem. Wygląda świetnie i tak samo się prowadzi. Nie poddaje się w lekkim terenie, a listą wyposażenia dodatkowego może zawstydzić nawet BMW. Jeśli kochacie gadżety to jest to auto stworzone z myślą o was.

2. Hyundai Veloster

auta roku glo
Podziwiam za pomysł i stylistyczną odwagę – wersja produkcyjna równie dobrze mogłaby być konceptem. Jest to pierwszy Hyundai, o którym nie powiem, że wieje nudą. Gdyby tylko był ciut tańszy i miał mocniejszy silnik…

3. Volkswagen UP!

auta roku glo
To małe zaskoczenie – dosłownie. Z ceną wyjściową na poziomie 31 290 zł jest on tańszy o kilkanaście tysięcy złotych od następnego w kolejności Polo. Oferuje przy tym bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz przestronne wnętrze. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wersji GTI (z silnikiem o mocy ponad 100 KM).

Mateusz Pietruszka – BMW 1-series M Coupe

auta roku glo
Jak się już zapewne domyślacie, ja zrobiłem to po bożemu. Zamiast wybierać trochę mocniejszą Toyotę, czy zbyt drogie zabawki, zdecydowałem się na prawdziwe auto roku 2011. Nie może być nim nic innego – tylko BMW 1M. Esencja tego, co nazywamy prawdziwą przyjemnością z jazdy – mocny silnik, manualna skrzynia biegów, świetne zawieszenie. Czyż nie takie są cechy najlepszych aut? Auto samo broni się na pozycji lidera, także tutaj kończę. BMW 1-series M Coupe – najlepsze auto roku 2011.

3 komentarze do wpisu „Samochód Roku 2011 redakcji motofilm.pl – wyniki!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.