Rolls-Royce Phantom oraz Phantom Coupe po zabiegach odświeżających [ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE]

667564767 gloSztandarowa limuzyna bawarskiej ligii marek (BMW, MINI, Rolls-Royce) praktycznie w ogóle się nie starzeje. Jednak 9 lat to już sporo, nawet jak na tak egzotyczne samochody, które widywane są niesłychanie rzadko.

Inżynierowie z Niemiec wiedzą o tym i po wyprodukowaniu przeszło 3,5 tysiąca aut w ubiegłym roku, zdecydowali się na modyfikacje modelu Phantom. Subtelne zmiany mają za zadanie jedynie podkreślić świeżość konstrukcji i jeszcze mocniej uwydatnić możliwości brytyjsko-niemieckiego auta, które zdają się nie mieć końca.

Na zdjęciach znajduje się Phantom roku modelowego 2012, który został przyłapany w obecności mniejszego brata o nazwie Ghost. Modyfikacje zwiastują zaklejone przednie reflektory, jednak niewykluczone, że lifting obejmie nieznacznie również zderzaki, czy tylne lampy. Spekulacje mówią o niewielkim odświeżeniu także wnętrza Rolls-Royce’a. Przewidywany jest nowy zestaw multimedialny oraz jeszcze więcej kolorów wykończenia do wyboru. Potężnych mechanicznych modyfikacji raczej nie ma się co spodziewać, choć znając ostatnie zapędy Brytyjczyków do tworzenia elektrycznych aut z podwójnym „R” na masce, możemy być niemal pewni, że V12-tka będzie zużywała nieco mniej paliwa oraz emitowała niższe wartości dwutlenku węgla przy ewentualnym nieznacznym przyroście mocy (obecnie 460 koni) oraz momentu obrotowego (dotychczasowo 720 Nm).

Modernizacje nie ominą także modeli Rolls-Royce’a pozbawionych jednej pary drzwi. Zarówno Drophead Coupe (cabriolet), jak i tradycyjne Coupe doczekają się dyskretnego liftingu. Na zdjęciach możecie zobaczyć inżynierów testujących zmodernizowanego, dwudrzwiowego Phantoma o zamkniętej bryle nadwozia. Na fotografiach możemy zauważyć, iż modyfikacjom uległy przedni zderzak, czy reflektory z diodowym strumieniem światła do jazdy dziennej. Oprócz tego, podobnie jak w amatorsko sfotografowanym Phantomie opisywanym wyżej – auto posiada zaklejone światła przeciwmgielne, co może sugerować ich nowy wygląd lub całkowity brak w odświeżonym modelu.

Więcej szczegółów poznamy zapewne wiosną.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: Carscoop oraz WorldCarFans.

667564767 glo