„Przepraszam tato” – 10-latek rozbił Ojcu Maserati GranTurismo warte 206.000 dolarów

maserati gran coupe 101 gloKogo za dziecka nie kusiło, aby podebrać Ojcu kluczyki od samochodu i udać się na przejażdżkę po mieście? Jestem przekonany, że każdy wpadł kiedyś na taki pomysł. Podczas gdy jednak zdecydowana większość porzuciła ten plan, 10-letni amerykański chłopiec, który mieszka w Hong Kongu, faktycznie podebrał Ojcu auto… Konkretniej to Maserati GranTurismo, które wycenione zostało na 206.000 dolarów.

Chłopiec znalazł kluczyki w „zamykanej” szufladzie. Sam wyjazd z parkingu zakończył się stłuczką, ale to nie zniechęciło 10-latka do kontynuowania podróży na ruchliwych drogach. Przejechał 300 m, po czym jeden z przechodniów o zdarzeniu poinformował policję.

Policja aresztowała 10-latka, który nie posiadał prawa jazdy oraz dokumentów potwierdzających legalność samochodu” – powiedział rzecznik policji w Hong Kongu.

South China Morning Post donosi, że dziecko zostało zwolnione za kaucją. Jego przestępstwo karane jest jednak w Hong Kongu pozbawieniem wolności do siedmiu lat, ale ze względu na wiek, taka kara prawdopodobnie go nie obejmie.

Zakładamy jednak, że teraz, gdy jest w domu, kara więzienia jest chyba jego najmniejszą obawą…

Via: Carscoop

2 komentarze do wpisu „„Przepraszam tato” – 10-latek rozbił Ojcu Maserati GranTurismo warte 206.000 dolarów”

  1. Szkoda, ale się nie dziwię bo trudno jest się oprzeć urokowi Maserati. W każdym wzbudza emocje i chęć jazdy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.