1874559802287880738 gloO systemach “samoprowadzących” nowe modele BMW słyszymy już od kilku miesięcy. Bawarska firma pokazuje jednak nowy film przedstawiający działanie ConnectedDrive Connect (CDC).

Video przedstawia inżynierów BMW, którzy pełni swobody zdejmują ręce z koła kierownicy i “oddają się” elektronice, która samoczynnie prowadzi serię 5 (F10). Auto przyśpiesza, hamuje, a nawet zmienia kierunek jazdy, dzięki przejmowaniu informacji z GPS, które są następnie dokładnie nakładane na mapę o rzeczywistych punktach odniesienia. Pozwala to niemal w pełni pozwolić samochodowi na jazdę bez fizycznego udziału kierowcy. System jest mocno skomplikowany i nadal w fazie testów, jednak auto, które zostało zabudowane licznymi komputerami sterującymi nowym systemem, nie odbiega wizualnie od pozostałych BMW serii 5.

Auto na zaprogramowanej autostradzie przestrzega oczywiście wszelkich przepisów drogowych. Do seryjnej produkcji w pełni dopracowany system powinien wejść na przełomie 2013 i 2014 roku.

Via: WorldCarFans

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.