Nowe Maserati Quattroporte na rok 2013 – jak może wyglądać?

this is the new 2014 maserati quattroporte 01 gloPrezentujemy prace graficzne wykonane na podstawie tajnych fotografii zamaskowanych prototypów Maserati. Włosi potwierdzają jednak, że tak będzie prezentowała się ich sztandarowa limuzyna w nowym wydaniu.

Maserati oficjalnie zapowiedziało chęć zastąpienia Quattroporte następcą. Inżynierowie dali sobie czas do 2014 roku – wówczas nowy model ma już zostać wprowadzony do produkcji.

Z innowacji, jakie będziemy mogli spotkać w nowym Maserati, producent zapowiada opracowany na nowo system przekazywania mocy na koła. Nadal będzie to napęd tylny o lekkiej, aluminiowej konstrukcji, choć Włosi zapowiadają możliwość ewentualnego zaadoptowania systemu napędzania obu osi z Ferrari FF. Pewne jest natomiast, że pod maską konstruktorzy tradycyjnie zamontują V8-kę produkcji Ferrari, która oprócz odpowiedniego wprawiania auta w ruch, zagwarantuje również niesamowity dźwięk – element charakterystyczny wszystkich obecnie produkowanych Maserati.

Via: GTSpirit

5 komentarzy do wpisu „Nowe Maserati Quattroporte na rok 2013 – jak może wyglądać?”

  1. Tył jeszcze przeżyję, ale z przodem jest coś nie tak, poza tym jest za mało spektakularne jak na Maserati i za mało hmmmm jakiego słowa mi brakuje…. jakby był z mafii jak to jest teraz

  2. Mam nadzieję, że Maserati posłucha fanów i nie będzie tak wyglądał bo jak nie to zakładam grupę na fejsbuku i będę protestował przeciwko wprowadzeniu go do produkcji:D

  3. Będzie w porządku 🙂 Pamiętam, że do liftingu robiącego z 4porte Nubirę też mało kto mógł się przyzwyczaić.

  4. Przy tych kształtach i sercu od Ferrari to marzenie niejednego kierowcy. Nawet na naszych drogach coraz częściej można podziwiać Maserati. Marka umacnia się na rynku i podbija serca nowych kierowców.

Możliwość komentowania jest wyłączona.