this is the new 2014 maserati quattroporte 01 gloPrezentujemy prace graficzne wykonane na podstawie tajnych fotografii zamaskowanych prototypów Maserati. Włosi potwierdzają jednak, że tak będzie prezentowała się ich sztandarowa limuzyna w nowym wydaniu.

Maserati oficjalnie zapowiedziało chęć zastąpienia Quattroporte następcą. Inżynierowie dali sobie czas do 2014 roku – wówczas nowy model ma już zostać wprowadzony do produkcji.

Z innowacji, jakie będziemy mogli spotkać w nowym Maserati, producent zapowiada opracowany na nowo system przekazywania mocy na koła. Nadal będzie to napęd tylny o lekkiej, aluminiowej konstrukcji, choć Włosi zapowiadają możliwość ewentualnego zaadoptowania systemu napędzania obu osi z Ferrari FF. Pewne jest natomiast, że pod maską konstruktorzy tradycyjnie zamontują V8-kę produkcji Ferrari, która oprócz odpowiedniego wprawiania auta w ruch, zagwarantuje również niesamowity dźwięk – element charakterystyczny wszystkich obecnie produkowanych Maserati.

Via: GTSpirit

5 komentarzy
  1. Tył jeszcze przeżyję, ale z przodem jest coś nie tak, poza tym jest za mało spektakularne jak na Maserati i za mało hmmmm jakiego słowa mi brakuje…. jakby był z mafii jak to jest teraz

  2. Mam nadzieję, że Maserati posłucha fanów i nie będzie tak wyglądał bo jak nie to zakładam grupę na fejsbuku i będę protestował przeciwko wprowadzeniu go do produkcji:D

  3. Będzie w porządku 🙂 Pamiętam, że do liftingu robiącego z 4porte Nubirę też mało kto mógł się przyzwyczaić.

  4. Przy tych kształtach i sercu od Ferrari to marzenie niejednego kierowcy. Nawet na naszych drogach coraz częściej można podziwiać Maserati. Marka umacnia się na rynku i podbija serca nowych kierowców.

Komentowanie zostało wyłączone.