Oficjalne zdjęcia Volkswagena Up! w wersji pięciodrzwiowej [FOT]

151028751795286488 glo

Po raz pierwszy Niemcy zaprezentowali model Cross up! (pierwotna nazwa) podczas targów we Frankfurcie. Teraz przyszła pora na publikację zdjęć oraz szczegółów serwowanych z rąk samego Volkswagena. Nie są to więc domysły, a potwierdzone informacje.

Generalnie jest to niezmieniony Volkswagen up!, wyposażony jedynie w dodatkową parę szeroko otwieranych drzwi ułatwiającą zajmowanie miejsc na tylnej kanapie. Zarówno gabaryty, jak i pojemność ładunkowa pozostały takie same – bagażnik będzie oferował więc 252 litry przestrzeni, którą szybkim ruchem złożenia oparć kanapy powiększymy do 951 litrów.

Producent zapowiedział termin przyjmowania pierwszych zamówień w Niemczech, który wyznaczono na dzień 6 marca. Ich dostawa będzie realizowana z początkiem maja, z kolei oficjalna europejska premiera odbędzie się kilka tygodni później. Samochód droższy o 475 Euro względem trzydrzwiowej odmiany, będzie można nabyć zostawiając w przedstawicielstwie Volkswagena minimum 10 325 Euro. Wygospodarowana przestrzeń pod maską zostanie wypełniona niewielkim, trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1.0. Benzynowa jednostka o technologii BlueMotion będzie dostępna w dwóch wariantach mocy: 60 oraz 75 KM.

Dzięki systemowi STOP/START, pięciodrzwiowy up! będzie się zadowalał odpowiednio 4,2 l oraz 4,3 l paliwa na każde przejechane 100 km. Volkswagen zapowiada też kilka nowatorskich systemów, z City Emergency Braking na czele. Asystent ten, dzięki kilku czujnikom i radarom będzie w stanie samoczynnie uniknąć kolizji, wyhamowując zbliżający się do przeszkody pojazd z prędkością nieprzekraczającą 30 km/h (a więc głównie w mieście). Zaktualizowane zostaną także mapy nawigacji, którą będzie można sterować za pomocą dotykowego wyświetlacza Portable Infotainment Device (PID), gwarantującego również m.in. obsługę złącza Bluetooth.

5 komentarzy do wpisu „Oficjalne zdjęcia Volkswagena Up! w wersji pięciodrzwiowej [FOT]”

  1. Pięciodrzwiowy up! będzie kosztował od 32.350 zł, czyli będzie droższy od trzydrzwiowego tylko o 1.060 zł.

  2. Rzadko zdarza mi się subiektywnie wypowiadać się na temat takich aut, ale jeśli już miałbym wybierać, to bliźniacza Skoda Citigo podoba mi się bardziej 🙂

  3. Bardzo podoba mi się ten Up! Nowoczesny i minimalistyczny w białym kolorze jest jeszcze fajniejszy. Powinni dorzucać białego iPhone’a 4S;p Czy mi się wydaje czy 4L (pewnie 5L bo producenci zawsze zaniżają) to dość dużo jak na taki mały samochód? …w sumie może mało bo się nie znam ale mój skuter pali 3,5L to co ja mam myśleć:D

Możliwość komentowania jest wyłączona.