Nowa Honda Civic – kiedy wejdzie do sprzedaży?

2012 honda civic hatch 12 gloO nowej Hondzie Civic słyszał każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją. Auto zadebiutowało we Frankfurcie w 2011 roku i jest raczej ewolucją, niż rewolucją poprzedniego modelu, kojarzonego pod nazwą „ufo”.

Mimo, że dużo mówi się o dziewiątej generacji japońskiego hatchbacka, mało kto wie, kiedy nowa Honda Civic zadebiutuje w polskich salonach. Potwierdzają to liczne maile, które docierają na naszą skrzynkę pocztową, z pytaniem o najbliższą możliwość obejrzenia tego modelu u autoryzowanych dilerów.

Otóż nowy Civic wejdzie do sprzedaży w marcu 2012 roku. Auto będzie produkowane w zakładach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, natomiast pod maską podstawowego egzemplarza znajdziemy 1,4 l jednostkę z systemem start/stop, która współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Pełna lista dostępnych jednostek napędowych:

BENZYNOWE:

1,4 l 100 KM
1,8 l 140 KM
2,0 210 KM (w Europie)
2,4 200 KM (W Japonii)

WYSOKOPRĘŻNE:

1,6 l i-DTEC 120 KM
2,2 l i-DTEC 150 KM

W ofercie pojawi się również wariant napędzany gazem ziemnym z 1,8 l jednostką oraz dwa dwie wersje hybrydowe – silnik elektryczny połączony z silnikiem o pojemności 1,3 l i mocy 95 KM lub 1,5 l o mocy 110KM.

Co ważne, na początku sprzedaży nowy Civic oferowany będzie wyłącznie w dwóch wersjach nadwozia, jako 5-drzwiowy hatchback i 4-drzwiowy sedan. W przyszłości, klienci otrzymają możliwość wyboru 3-drzwiowego hatchbacka.

1 komentarz do wpisu “Nowa Honda Civic – kiedy wejdzie do sprzedaży?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.