spyshots peugeot 5008 medium 4 gloPowstały w 2009 roku minivan wkrótce doczeka się nowej odsłony. Na zdjęciach szpiegowskich zamaskowane auto wyposażone jest w poszerzone nadkola, które zwiastują szerszą karoserię nowego modelu. Podejrzewamy, że Peugeot postawi na jeszcze bardziej funkcjonalne zarządzanie wnętrzem, aby móc w pełni wykorzystać przestrzeń dla przewożonych siedmiu osób.

Francuski producent zapowiedział też zastosowanie lżejszych materiałów do produkcji nowej generacji 5008. Pod maską znajdzie się prawdopodobnie gama silników wspólna z modelem 301 – przyszłym następcą dotychczasowego 308. W ofercie, oprócz standardowych motorów benzynowych i wysokoprężnych, znajdzie się także doświadczalnie testowana w obecnym modelu jednostka hybrydowa z wykorzystaniem silnika elektrycznego oraz Diesla.

Via: Autoevolution

5 komentarzy
  1. Myślę, że za wcześnie na kolejnego minivana (mikrovana?) w ofercie Peugeota, a biorąc pod uwagę ostatnio modną tendencję do modyfikacji gamy po 3-4 latach od rozpoczęcia produkcji modelu, to może to być faktycznie nowe 5008, lub jakaś “odnoga” modelowa (choć po tych szerokich błotnikach 5008 Maxi bym się nie spodziewał 😀 ).

  2. Z tego co widać, przeniesiono wlew paliwa na prawą stronę. Może więcej zmian wewnątrz?

Komentowanie zostało wyłączone.