Nadchodząca Dacia Lodgy przyłapana na drodze [VIDEO]

dacialodgy55 gloNiedawne materiały prasowe Renault Group zapowiedziały zbliżającą się prezentację świeżego modelu swojej podmarki – Dacii.

Francuzi uznali, że w ofercie firmy brakuje sporego minivana. Dozując przecieki szczątkowych informacji, tajemniczość Renault została zaburzona przez amatorskie filmy nakręcone w Rumunii, na których widać prawdopodobnie jeden z pierwszych gotowych egzemplarzy Dacii Lodgy. Na rzeczywistym filmie, a nie studyjnych zdjęciach, w końcu możemy obejrzeć rozłożystą, napompowaną bryłę auta, stylistycznie nawiązującego do znanych nam już modeli marki, z wyszczególnieniem kompaktowego Sandero, który posłużył za bazę do budowy rodzinnego samochodu.
Nowy segment w ofercie firmy wywodzącej się z Rumunii, zapowiada liczne grono nowych klientów. Co zaoferuje Lodgy? Do tej pory od producenta udało się wychwycić szczątkowe informacje dotyczące długości samochodu, która oscylować będzie w granicach 4,5 metra oraz faktu, iż klient będzie miał do wyboru wariant przeznaczony dla 5 bądź 7 osób.

Nie od dziś Dacia jest faworytem w niemal każdym segmencie ze względu na swoją cenę. Sądzimy, że w tym wypadku nie będzie inaczej – szczególnie młode rodziny z pewnością docenią możliwość kupna nowego, świeżo wyglądającego auta o przestronnym wnętrzu, niezawodności (którą możemy przewidzieć po dotychczasowych produktach marki) oraz względnie niskiej cenie, która zdecydowanie zawstydzi auta takie jak Ford C-Max, Volkswagen Touran (krótsze od Dacii), czy nawet własne Renault Scenic! Wymienione auta będą prawdopodobnie głównymi konkurentami „francuskiej Rumunki”, przynajmniej pod względem gabarytów.

Oceńcie sami po obejrzeniu załączonych filmów, czy stojąc przed dylematem zakupu niewielkiego minivana, zajrzelibyście do salonu Dacii? Więcej informacji na temat nowego samochodu z pewnością otrzymamy podczas targów genewskich, które odbędą się już w marcu.

Via: Carscoop