Chevrolet składa hołd służbie wojskowej nowym wcieleniem Camaro [VIDEO]

one off military inspired camaro sold gloKontynuujemy naszą wizytę na ciekawych aukcjach Barrett-Jackson w Scottsdale w Arizonie. Po prezentowanym ostatnio prototypowym Shelbym GT500 oraz Mercedesie 300 SL Gullwing z aluminiowym nadwoziem przyszła pora na wyjątkowe wydanie Chevroleta Camaro, za którego nowy nabywca zapłacił 175 tys. dolarów.

Aukcja wyjątkowo stylizowanego auta nie zapowiadała zbyt obfitych zbiorów pieniężnych. Gorąco zaczęło się robić dopiero podczas ostatniej godziny licytacji. Cały dochód 175 000 dolarów zostanie przekazany na Achilles Freedom Team, organizację pomagającą rannym weteranom wojennym w rehabilitacjach pozwalających czynnie uprawiać sport.

Chevrolet wie, że nie da się pokazać z dobrej strony w lepszy sposób niż na aukcjach charytatywnych. Przed wizytą w Scottsdale, auto odwiedziło 30 baz wojskowych na terenie Stanów Zjednoczonych, w tym sam Pentagon. Auto oparte jest na obecnie produkowanym Chevrolecie Camaro SS, a unikalnym wizerunkiem przyozdobił go amerykański artysta Mickey Harris. Malunki prezentują elementy charakterystyczne wszystkich pięciu oddziałów sił zbrojnych (Army, Navy, Marine Corps, Air Force oraz Coast Guard). Maska kryjąca potężne V8 przyozdobiona została brązowym orłem, który wznosi się na tle motywu flagi Stanów Zjednoczonych, a błotniki ze zderzakiem przednim łączą się imitacją nitowanych blach.

Via: MotorAuthority