2013 Porsche Boxster z aluminiowym nadwoziem [FOT]

2013 porsche boxster 50 gloTrzecia generacja Porsche Boxster nie zadebiutowała w Detroit, ale największe targi motoryzacyjne w USA nie powstrzymały niemieckiego producenta przed opublikowaniem oficjalnych zdjęć nowego Boxstera.

2013 Porsche Boxster jest trzecią generacją modelu Boxster, który narodził się w 1996 roku. Według producenta, auto zbudowano całkowicie do podstaw, a za materiał do produkcji nadwozia posłużyło aluminium, dzięki czemu waga nadwozia znacznie zmalała.

Nowy Boxster będzie w podstawie oferowany z 6-cylindrowym, 2,7 l silnikiem o mocy 265 KM [+10 KM]. Pod maską wersji “S” można znaleźć 3,4 l jednostkę o mocy 315 KM [+5 KM]. Napęd w obu przypadkach może być przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni lub 7-stopniowej automatycznej przekładni PDK.

Przyspieszenie do pierwszej setki modelu Boxster trwa 5,7 s, podczas gdy Boxster S osiąga 100 km/h po 5,0 s.

Porsche Boxster zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Ceny za podstawowo wyposażone Porsche Boxster będą w Niemczech startować od 48.291 euro. Za mocniejszą wersję S, przyjdzie nam zapłacić 59.120 euro.

Via: Carscoop

3 komentarze do wpisu „2013 Porsche Boxster z aluminiowym nadwoziem [FOT]”

  1. Tył mi się średnio podoba ale przód wymiata, poprzednia generacja Boxtera i 911 była z deka nudna ale wystarczyło kilka zmian i już mi się podoba. Czekamy na więcej modeli i lifting Panamery:)

  2. Kocham roadstery wiec w tym przypadku nie jest inaczej. Chyba z bmw, porsche rozwali rynek, bo nowy mercedes niestety stylistycznie nie dorównuje;/

Możliwość komentowania jest wyłączona.