BMW Z8 zmodyfikowane przez firmę Senner Tuning

bmw z8 roadster tuned by senner medium 1 gloTen kontrowersyjnie piękny model monachijskiej manufaktury produkowany był krótko, bo w latach 2000-2003. W rozsławienie Z8 włączył się Pierce Brosnan, który używał roadstera BMW w ekranizacji przygód Jamesa Bonda. Firma Senner nie pozostała obojętna miłośnikom tego modelu i oferuje pakiet podwyższający indywidualność każdego z wyprodukowanych Z8.

Na kupno nowego samochodu jest już za późno, ale wartość używanych egzemplarzy na rynku zachodnim oscyluje pomiędzy 90, a 190 tysięcy Euro. Część z tych samochodów fabrycznie była modyfikowana przez firmę Alpina, choć przeróbki opierały się głównie na stylistyce – tak mocny roadster nie posiadał bowiem nawet mechanizmu różnicowego o ograniczonym tarciu (potocznie szpera). Z pomocą nowym nabywcom lub dotychczasowym właścicielom chętnym na odświeżenie swojego Z8, przychodzi niemiecki tuner Senner.

Firma oferuje dodatkowe 50 KM (standardowo 400 KM), dzięki zmienionemu układowi wydechowemu oraz sportowemu filtrowi powietrza. Dyskretnych zmian możemy się dopatrzeć także w stylistyce BMW Z8. Najbardziej wyraźną modyfikacją są nowe felgi Schwert SC1 firmy Work, z wnętrzem ramion polakierowanym na kolor czarny. Na 19-calowe koła naciągnięto opony Continental Sport Contact 5P, wizualnie stykające się niemal z nadkolami, a to za sprawą regulowanej wysokości zawieszenia.

Modyfikacje zdecydowanie dodatkowo wyróżnią Z8 spośród pozostałych egzemplarzy, jednak możecie być pewni, że jadąc nawet najbardziej „standardowym” egzemplarzem w kolorze srebrnym, nie zostaniecie pominięci przez wzrok żadnego przechodnia.

Via: Autoevolution