BMW serii 1 GT przyłapane na testowaniu przedniego napędu

bmw1gt675447 gloZima to okres wzmożonych testów aut, które producenci chcieliby zaprezentować gdy z asfaltów zniknie już biały puch. Wówczas trakcja może okazać się lepsza, co zdaje się wzięli sobie do serca inżynierowie z Monachium, testując system napędzania przedniej osi, przeznaczony do nowego modelu zbudowanego na bazie serii 1.

BMW zdecydowało się na grupowe testy, razem z równie obficie zamaskowanym prototypem nowego modelu MINI. Czyżby rodzinny mariaż? Pamiętajmy, że jest to marka należąca do bawarskiego koncernu, a w żadnym z MINI do tej pory napędu tylnej osi nie uświadczyliśmy, co może zwiastować chęci wielu zapożyczeń z układu jezdnego dotychczasowych brytyjsko-niemieckich aut do użycia w serii 1 GT.

Kamuflaż szczelnie kryjący czeluści nowej karoserii nie pozwala na uświadczenie zbyt dużej ilości szczegółów, po kubaturze pojazdu widać natomiast, że auto zdecydowanie urosło i przybrało nieco linii BMW 5 GT. Oczywiście zamaskowany samochód będzie sporo mniejszy, jednak zabiegi dokonane przez stylistów mają powiększyć przestrzeń w kabinie, z czym w dotychczasowych najmniejszych BMW bywało różnie. Nowe auto, zwane też Compact Tourer ma więc łączyć dotychczasowe zalety 3- i 5-drzwiowych odpowiedników, wyższy poziom funkcjonalności oraz szczyptę kontrowersyjności, znaną chociażby ze wspomnianej 5-tki GT. Czy jednak puryści marki przekonają się do tego nowatorskiego (jak na BMW) konceptu zastosowania napędu przedniej osi? Wszystko w rękach inżynierów – jeśli auto przekona do siebie stylistyką, wyposażeniem oraz ceną (przedni napęd jest nieco tańszy w produkcji), być może BMW 1 GT okaże się przyzwoitą pozycją na rynku napompowanych kompaktów klasy średniej. My już nie możemy się doczekać początku 2013 roku, kiedy to Niemcy mają zamiar zaprezentować nowe dziecko.

Więcej zdjęć możecie znaleźć na WorldCarFans.

3 komentarze do wpisu „BMW serii 1 GT przyłapane na testowaniu przedniego napędu”

  1. Zwykła 1? Check! 1M? Check! X1? Check! 1GT? Już prawie! No to pozostało tylko ! GranCoupe i mamy wszystkie warianty …chyba, że zrobią jeszcze Z1:D

  2. Z1 mogliby reaktywować. Rewelacyjne auto, które nie zostało docenione, a teraz stało się kąskiem dla kolekcjonerów 🙂 Mechanizmuotwierania drzwi nawet dziś robi ogromne wrażenie – przynajmniej na mnie 🙂

  3. Ale wpadłem! Nie wiedziałem, że BMW Z1 było już kiedyś produkowane:D Wygląda świetnie, a patent z drzwiami powinien znaleźć się w nowej generacji jeśli takowa byłaby przygotowywana:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.