2013 Audi RS4 Avant – oficjalne wieści producenta

2013 audi rs4 gets 450 hp now official 42265 7 gloMiłośnicy czterech okręgów na masce, a przede wszystkim przydomka RS z Ingolstadt, z pewnością od miesięcy zacierali ręce w oczekiwaniu na nową odsłoną sportowej odmiany bazującej na modelu A4.

Niemcy mają dziwną tendencję do pomijania modeli RS przy niektórych generacjach Audi A4. Przypomnijmy – zaczęło się od już klasycznej dziś i poszukiwanej serii B5. Samochody produkowano wyłącznie jako kombi, by przy następcy – B6, kompletnie zaniechać produkcji najbardziej sportowej odmiany. Później przyszła generacja B7, produkowana zarówno jako sedan, kombi i kabriolet. Po skończeniu produkcji nadal mieliśmy długą ciszę, aż do teraz.

RS4 bazujące na Audi A4 serii B8 będzie korzystało z wolnossącej jednostki V8 o pojemności 4,2 l i mocy 450 KM. Zaprezentowane wizualizacje przedstawiają najbardziej zbliżoną wersję do tej oficjalnej, którą wkrótce pokaże producent. Samochód przejmie napęd z Audi RS5, a napęd przekazywany będzie na koła przy pomocy siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej przekładni S-Tronic.

Niecierpliwie czekamy na marcowy salon genewski. Wy również?

Via: Autoevolution

2013 audi rs4 gets 450 hp now official 42265 7 glo