Renault Scenic po liftingu wejdzie do sprzedaży w styczniu przyszłego roku [FOT]

renault grand scenic 2012 1 gloJeden z najlepiej sprzedających się kompaktowych minivanów – Renault Scenic/Grand Scenic – doczekał się kosmetycznych modernizacji. Model po liftingu wejdzie do sprzedaży z początkiem przyszłego roku.

2012 Scenic charakteryzuje się zdecydowanie bardziej odważną linią stylistyczną. Jest to zasługa m.in świateł do jazdy dziennej LED oraz chromowanych akcentów w przedniej części nadwozia.

Gama silnikowa rozszerzy się o dwa nowe ekonomiczne diesle. Pierwszym z nich będzie dCi 110, który spala zaledwie 4,1-litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 105g/km CO2. Drugim jest mocniejsza jednostka dCi 130 o nieco większym spalaniu – 4,4-litra i emisji CO2 na poziomie 114g/km.

Wiosną przyszłego roku do oferty wejdzie turbodoładowany silnik benzynowy TCe 115. Według Renault, motor ten będzie zużywał 20% mniej mniej paliwa niż obecna 1,6-litrowa jednostka o mocy 110 KM.

Wnętrze nowego Scenica otrzymało zaledwie kilka drobnych modyfikacji, w tym beżowe wykończenia dla wersji Expression i Privilege/Initiale oraz ciemne dla Privilege Initiale. Opcjonalnie można zamówić pakiet składający się ze skóry i alkantary.

Nowy Scenic będzie pierwszym modelem francuskiego producenta wyposażonym w system Visio, który kontroluje pasy ruchu i automatycznie steruje reflektorami.

Ceny za poliftingowego Scenica zaczynają się od 21.350 euro, podczas gdy za Grand Scenica przyjdzie nam zapłacić 24.850 euro.

Via: Carscoop