Nowy Bentley Continental GT z 4,0-litrową „V-ósemką” o mocy 507 KM [FOT + VIDEO]

bentley continental gt v8 1 glo6.0 W12 w Continentalu to dla ciebie zdecydowanie za dużo? Nie ma sprawy! Bentley już w styczniu podczas targów motoryzacyjnych w Detroit zaprezentuje wersję Continentala GT i GTC z silnikiem 4.0 V8, który generuje 507 KM i 660 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Model z taką jednostką przyspiesza do setki poniżej pięciu sekund i wyciąga prędkość maksymalną 290 KM/H. Napęd przekazywany jest na cztery koła za pomocą 8-biegowej automatycznej przekładni.

Jakie są właściwie powody wprowadzenia tej jednostki do oferty Bentley’a? Oszczędność i ekologia. 4.0-litrowy motor jest aż o 40% lepszy w kwestii spalania paliwa i emisji CO2. Zawdzięczamy to m.in. systemowi odłączającymi 4 cylindry podczas spokojniejszej jazdy.

Continentala GT z motorem V8 rozpoznamy po czarnym grillu z chromowanym obramowaniem, nowych wlotach powietrza w przednim zderzaku, innych końcówkach układu wydechowego oraz logo „B” umieszczonym na czerwonym tle. Wewnątrz mamy możliwość wyboru wykończenia tapicerki w dwóch kolorach.

GT i GTC są w standardzie wyposażone w 20-calowe aluminiowe felgi, ale producent, jako opcję, oferuje także wariant 21-calowych kół.

Via: Carscoop