Mercedes-Benz SLS AMG Black Series będzie generował 650 KM! [VIDEO]

mercedes sls amg black series gloTrafiły do nas kolejne informacje na temat zbliżającego się Mercedesa SLS AMG w hardkorowej wersji Black Series. Według doniesień, najpotężniejszy Mercedes będzie produkowany zarówno w wersji coupe, jak i roadster. Pod maską znajdziemy zmodyfikowaną jednostkę V8 o pojemności 6,2-litra, która generuje aż 650 koni mechanicznych. Taka moc ma podobno pozwalać na osiągnięcie prędkości maksymalnej 322 KM/H.

Oprócz silnika, SLS AMG będzie charakteryzował się również kilkoma elementami stylistycznymi oraz aerodynamicznymi, takimi jak nowy przedni zderzak, boczne progi, poszerzone nadkola i wloty powietrza na masce.

Mercedes SLS AMG Black Series wejdzie na rynek prawdopodobnie w 2013 roku. Klienci, którzy zdecydują się na jego kupno, będą musieli wyłożyć około 260 000 euro. Publikacja bardziej szczegółowych informacji oraz oficjalnych zdjęć jest tylko kwestią czasu, więc bądźcie czujni!

Via: GTSpirit

6 komentarzy do wpisu „Mercedes-Benz SLS AMG Black Series będzie generował 650 KM! [VIDEO]”

  1. dokładnie 😉
    AMG to przerost formy nad treścią (co prawda fajny, ale to inna para kaloszy :D)

  2. Nie no, ja nic nie ujmóję AMG, tym bardziej przekozackim wersjom BS, choć nie lubie Merców. Ale killer jest tylko jeden ;]

  3. też nie znoszę Merców i tego ich „patrzcie na mnie mam największy silnik, najwięcej koni i najwięcej momentu” ale jest w nim coś co nie pozwala od niego zwyczajnie odejść, a dźwięk silnika… jeden z najlepszych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.