fm evantra 0 gloLuca Mazzanti, 37-letni (a właściwie to 38-letni, bo urodził się 1 stycznia) mieszkaniec Toskanii we Włoszech, podobnie jak wielu małych chłopców, marzył o budowaniu własnego supercara. I choć większość z tego z pomysłu wyrosła, Mazzanti nie poprzestał na marzeniach. W pełni skoncentrował się na realizacji swojej fantazji.

Oto efekt jego wspólnych prac od 2001 roku z innym zapaleńcem – Mario Faralli’m. Faralli&Mazzanti Evantra posiada centralnie umieszczony 3,5-litrowy silnik o mocy 403 KM lub 603 KM i zostanie wyprodukowany w zaledwie pięciu egzemplarzach, które swoją drogą znalazły już swoich właścicieli.

Co ciekawe, każdy samochód będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta. Kupujący indywidualnie ustalają nawet tworzywo użyte do produkcji nadwozia – aluminium lub materiały kompozytowe.

fm evantra 0 glo

Via: Carscoop

4 komentarze
  1. nazwa godna KII lub Hyundaia, a wygląd wcale do gustu mi nie przypadł. W ogóle nie wygląda na włoski samochód, coś mi w nim nie gra. sylwetka z boku trochę Corvette’y linia dachu poprowadzona trochę jak w najnowszym koenigsegg’u, drzwi to już w ogóle połączenie rollce’a i lambo

  2. Jak już chcesz porównywać to przyjrzyj się dokładniej przodu – jak dla mnie Maserati Quatroporte

  3. dobrzę że dodałeś “jak dla mnie” bo ja nie widzę żadnego podobieństwa do tego kochanego Maserati, jakieś podobieństwo do jakiegoś znanego samochodu zauważyłem, jednakowoż jego nazwa wciąż nie chce mi się objawić

Komentowanie zostało wyłączone.