BMW serii 6 Gran Touring – będzie konkurent dla Mercedesa CLS Shooting Brake? [SPEKULACJE]

6931416201172260850 gloPo oficjalnym odsłonięciu BMW serii 6 Gran Coupe, czas zacząć spekulacje na temat poszerzenia oferty tego modelu. Wiemy już, że M6 jest obecnie w przygotowaniu, co potwierdza zresztą niedawno przyłapany egzemplarz w Niemczech.

Są jednak ludzie, jak np. jeden z mieszkańców Chin, którzy wyobrażają sobie pójście nowego BMW w zupełnie innym kierunku. Co powiecie na 6 Gran Coupe w wersji Gran Touring? Renderingi, które możecie zobaczyć poniżej, nie odbiegają od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, wyglądają całkiem realnie, choć Bawarczycy nie mają z nimi nic wspólnego.

„Szóstka” Gran Coupe będzie rywalizować głównie z Audi A7 Sportback i Mercedesem CLS, a przypomnijmy, że ten ostatni jest testowany przez producenta w wersji Shooting Brake. Nie głupim pomysłem byłaby więc inwestycja w 6 Gran Touring.

Kto wie, być może CLS Shooting Brake wypełni niedługo pożądaną przez kupujących  lukę, i znów długo nie doczeka się konkurencji? Tak było z choćby ze standardowym CLS-em. BMW powinno dmuchać na zimne.

Via: WorldCarFans