BMW Alpina B6 Bi-Turbo Coupe [TOKIO 2011]

alpina bmw b6 carscoop1833 gloPo ujawnieniu na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie wersji z otwieranym dachem, Niemcy uznali, że pora na prezentacje wariantu Coupe Alpiny B6 Bi-Turbo.

Pod maską Alpiny B6 Bi-Turbo znajdziemy 4,4-litrową jednostkę V8 z dwiema turbosprężarkami. Dzięki serii ulepszeń, które obejmują m.in modyfikację ECU i sportowy układ wydechowy, moc została zwiększona z 407 KM i 600 Nm do aż 540 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W rezultacie, B6 Bi-Turbo, które współpracuje ze zmodernizowaną 8-biegową przekładnią ZF, przyspiesza do setki w 4,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 320 KM/H. Warto dodać, że Alpina usztywniła przy tym zawieszenie B6 Bi-Turbo.

Egzemplarz, który zadebiutował w Tokio charakteryzuje się mieszanką białej i niebieskiej skóry, która wydaje się dominować wewnątrz pojazdu. Nie zabrakło także kilku akcentów w postaci trójramiennej kierownicy, nakładek na pedały czy emblematów Alpina.

Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną, w oczy rzucają się przede wszystkim cztery końcówki układu wydechowego i 20-calowe felgi, które owinięto w opono o rozmiarze 255/35 z przodu oraz 285/30 z tyłu. Zauważymy również przedni spojler, skrzydło na klapie bagażnika z włókna węglowego oraz tylny dyfuzor.

Via: Carscoop