Startech Range Rover Evoque zadebiutuje w Dubaju

rr evoque startech 12 gloEvoque jest nie tylko najnowszym i najmniejszym modelem Range Rover, ale też unikalnie zaprojektowanym crossoverem, który zwiastuje nową filozofię brytyjskiej marki.

Startech, jeden z członów Brabusa zajmujący się tuningiem Range’ów, stworzył pakiet stylizacyjny dla 3- i 5-drzwiowego Evoque’a, który zadebiutuje w tym tygodniu podczas Dubaj Motor Show.

Pakiet obejmuje nowo ukształtowane przednie i tylne zderzaki, przedni grill oraz spojler i wloty powietrza, które zostały dopracowane w tunelu aerodynamicznym, w celu zmniejszenia oporu powietrza.

Stratech wyposażył Evoque’a również w zintegrowany tylny dyfuzor i nowe rury, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

Prześwit został obniżony o 35 mm, natomiast standardowe koła zostały zastąpione przez 21-calowe felgi Monostar R owinięte w opony o rozmiarze 265/40. W ofercie są także 20- oraz 22-calowe koła.

Zmiany wewnątrz pojazdu obejmują niestandardową tapicerkę ze skóry w barwach czerni i bieli. Klient może jednak wybrać dowolną konfigurację kolorów. Nie zabrakło również wykończenia z drewna oraz włókna węglowego.

2,0-litrowa jednostka benzynowa SI4 o mocy 240 KM pozostała bez zmian, jednak prace nad nią są w końcowej fazie rozwoju. Szczegóły mają zostać wydane w późniejszym terminie.

Via: Carscoop