Rodzina Mini się rozrasta – czas na Coupe Roadster

Mini coupe glo

Po prezentacji i oficjalnym rozpoczęciu sprzedaży (również w Polsce) dość kontrowersyjnie wyglądającego Mini Coupe, marka zdecydowała się na ujawnienie jego wersji pozbawionej dachu. Nazywa się Coupe Roadster.

Składany podobnie jak zwykłe Coupe w fabryce w Wielkiej Brytanii, pod maską będzie mieć silniki o mocy od 121KM, aż do atrakcyjnej liczby 211KM. Wszystkie z czterema garami, w parze z sześciobiegowym manualem lub automatem.Pierwsze, dwumiejscowe Mini bez dachu będzie siedzieć o 20mm niżej od zwykłego Mini Coopera cabrio, a miękki dach złożymy ręcznie w kilka sekund. Nie jest tajemnicą, że auta tego producenta charakteryzują się dobrym prowadzeniem. Wyjątkiem tutaj ma nie być również ta wersja. Mini Coupe Roadstery mają zostać wyposażone w zmyślne, trochę zmodyfikowane zawieszenia z elektroniczną szperą oraz w spoiler, który będzie się wysuwać sam przy określonej prędkości lub reagując na naszą komendę.

Mini Coupe zbiera na razie całkiem dobre opinie – nie tylko w kwestii jazdy, ale też wyglądu. Zdjęcia to jedno, ale wrażenia na żywo to coś zupełnie innego. Jeśli więc wersja cabrio nie przypadła wam do gustu na zdjęciach, wstrzymajcie się z jej ostateczną oceną do napotkania takiej sztuki na żywo.

Nie mogąc wam jednak zagwarantować tego w bardzo bliskiej przyszłości, w wasze ręce oddajemy sporą porcję zdjęć oraz video z jego udziałem.