PILNE: Pierwsze zdjęcia zupełnie nowego Peugeota 208! [FOT]

2012 peugeot 208 14 gloNowy Peugeot 208 ma zostać oficjalnie zaprezentowany dopiero jutro, jednak pierwsze zdjęcia mamy już dzisiaj. Peugeot 208 to następca modelu 207, który produkowany od 2006 roku rywalizuje m.in. z VW Polo i Fiatem Punto w bardzo popularnym w Europie segmencie B.

Według pierwszych informacji, które zostały opublikowane wraz z wyciekiem zdjęć, 208 stał się bardziej „kompaktowy” dzięki mniejszym wymiarom (3.975 mm długości) i „odchudzonej” aż o 110 kilogramów bryły auta.

208 pojawi się w Europie na wiosnę przyszłego roku z możliwością wyboru dwóch benzynowych lub pięciu silników wysokoprężnych.

Początkowo gama jednostek będzie obejmować trzycylindrowy motor o pojemności 1,0-litra i 1,2-litra, który w najbardziej ekonomicznej wersji ma spalać zaledwie 4,3 litra na 100 kilometrów i 100g/km CO2.

Stylistyka nowego 208 czerpię z innych modeli francuskiej marki – łącznie z tymi koncepcyjnymi, jak np. HX1. Wnętrze charakteryzuje się z kolei pokaźnym ekranem na konsoli środkowej.

Via: Carscoop

3 komentarze do wpisu „PILNE: Pierwsze zdjęcia zupełnie nowego Peugeota 208! [FOT]”

  1. Stylistycznie bardzo mi się podoba jak cała gama modeli Peugeota. Może szkoda tylko , ze tak mało będzie silników benzynowych zważywszy na coraz mniej opłacalną cenę oleju napędowego.

  2. Bardzo fajny samochód. jednak mi trochę przypomina golf 6. Na szczęście jest jeszcze pozostałość w stylistyce po poprzednich modelach, które czyni to auto wyjątkwoym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.