Odświeżony Passat CC wychodzi na powierzchnię

2013my vw cc 3 glo

Uważany przez wielu za jeden z najładniejszych modeli niemieckiego koncernu z ostatnich lat, Passat CC, przechodzi właśnie facelifting. Mimo wciąż bardzo świeżego wyglądu tego czterodrzwiowego coupe wannabe, Volkswagen zdecydował się na wpasowanie go w nowszy kanon stylizacyjny marki.

W ciągu dwóch lat sprzedano 270 000 egzemplarzy tego auta. Jego „następca” wizualnie różnić się od niego będzie całkiem znacznie. Nie powinniście mieć problemu z odróżnieniem starszego i nowszego modelu. Nowe światła z przodu i z tyłu, nowe zderzaki – to główne zmiany. Odświeżeniu ulegnie też gama kolorów oraz wzorów felg. Volkswagen wspomina też o rozszerzonym wyposażeniu seryjnym. Przyszli klienci będą mogli nabyć swój egzemplarz z nowymi reflektorami biksenonowymi z funkcją statycznego doświetlania zakrętów czy z przeróżnymi systemami – np. rozpoznającymi zmęczenie kierowcy oraz przekazującymi informacje o nieplanowanym przekroczeniu linii rozdzielających pasy jezdni. Dodatkowo oczywiście asystent martwej strefy i kamera rozpoznająca znaki drogowe. Jednym słowem – standard w samochodach trochę jednak lepszych.

Pod maską znajdziemy jeden z silników benzynowych lub wysokoprężnych z bezpośrednim wtryskiem wraz z seryjnym systemem Start-Stop oraz z systemem odzysku energii z hamowania. Moce TDI to 140 oraz 170KM. Fajni motorów benzynowych będą mieć trochę większy wybór – 160, 210 i ciekawie brzmiące 300KM.

Po raz pierwszy, odświeżony Passat CC zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas zbliżającego się Los Angeles Auto Show (18-27 listopada). Pierwsze egzemplarze na ulicach niemieckich miast napotkamy w lutym 2012 roku. W Polsce – zapewne niedługo po tym.

Jak zwykle zostawiamy was z galerią zdjęć. Zapraszamy do przejrzenia!