2012 Mercedes-Benz ML 63 AMG oficjalnie [VIDEO]

2012 mercedes ml 63 amg 14 gloMimo, że oficjalny debiut zaplanowany został podczas Auto Show w Los Angeles w przyszłym tygodniu, zdjęciami, pełnymi informacjami, a nawet filmem promocyjnym, dysponujemy już dzisiaj. Oto 2012 Mercedes-Benz ML 63 AMG – samochód, który z 5,5-litrowego silnika V8 generuje 518 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co stanowi wzrost o 15 KM i 44 Nm w stosunku do poprzednika.

Według Mercedesa, ML 63 AMG potrzebuje zaledwie 4,7 sekundy, aby rozpędzić się do pierwszej setki. Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, ta została ograniczona do 250 KM/H. Chętni mogą jednak skorzystać ze specjalnego pakietu AMG, który podnosi moc jednostki do 550 KM i ograniczenie V-MAX do 280 KM/H (przyspieszenie pozostało bez zmian). Szacowane zużycie paliwa w obu modelach wynosi około 15 litrów na 100 kilometrów.

ML 63 AMG wyposażony jest w napęd na wszystkie cztery koła, który rozdziela moc silnika pomiędzy obiema osiami – 40:60, odpowiednio na przód i tył. Motor współpracuje z 7-biegową przekładnią AMG SPEEDSHIFT PLUS, która charakteryzuje się trzema trybami jazdy – ekonomicznym (C), sportowym (S) oraz manualnym (M). Mercedes dodał, że system start/sport, w który niemiecki SUV został wyposażony, działa tylko przy pierwszym trybie.

Po raz pierwszy, model AMG zostanie oparty na aktywnym zawieszeniu Airmatic, który likwiduje przechyły podczas pokonywania zakrętów. Z kolei za efektywne hamowanie odpowiadać będą wysokiej jakości wentylowane tarcze hamulcowe.

ML 63 AMG otrzymał także kilka dodatków stylistycznych. Zauważymy zdecydowanie agresywniejszy zestaw spojlerów, większe wloty powietrza, cztery końcówki układu wydechowego oraz 20-calowe aluminiowe obręcze.

Dla bardziej wymagających klientów, producent przewidział możliwość montażu 21-calowych obręczy, obitych w opony w rozmiarze 295/35.

Wewnątrz odnajdziemy sportowe skórzane fotele, 4-ramienną spłaszczoną u dołu kierownicę oraz kilka aluminiowych akcentów.

Mercedes-Benz nie poinformował, kiedy ML63 AMG wejdzie do sprzedaży. Wiadomo, że mieszkańcy USA będą zmuszeni poczekać do pierwszego kwartału 2012 roku.

Via: Carscoop