Z Bangkoku: parkują samochody na autostradzie w celu obrony przed powodzią [VIDEO]

korkinaaut gloW ciągu kilku ostatnich miesięcy, Tajlandia zmaga się z najgorszymi powodziami od 50 lat. Te dotknęły blisko 3 000 000 osób, z czego 300 nie żyje. Dzisiaj, powódź zaatakowała również stolicę Tajlandii, Bangkok.

Wszyscy mieszkańcy zostali ostrzeżeni, aby ulokować się jak najwyżej od ziemi i schronić swoje dobra materialne, w tym samochody. I choć władze zalecały, aby zaparkować auta w miastach, które są wolne od powodzi, ludzie zaczęli stawiać pojazdy na… podwyższonych odcinkach autostrad i mostach.

Parkowanie na autostradach jest niebezpiecznie, ponieważ samochody jeżdżą po nich bardzo szybko” – powiedział zastępca szefa policji w Bangkoku, Panu Kerdlarppol.

Funkcjonariusze policji zauważyli również, że takie pozostawienie pojazdów jest przyczyną gigantycznych korków i wypadków.

Rząd w tym celu wyraził zgodę na wlepianie mandatów w wysokości 500 bahtów (około 17 dolarów) na każdego kierowcę, który postawi swoje auto na autostradzie lub moście, ale szybko stało się oczywiste, że jest to niemożliwe do zrealizowania, ze względu na ogromną liczbę samochodów, które łamią to samo prawo. Na dowód, obejrzyjcie poniższe filmy wideo.

Via: Carscoop