honda accord 1mm 033 gloWiele osób wciąż jeździ starymi samochodami. Czy to z konieczności, czy z wyboru, większość w końcu pozbywa się “zużytych” aut. Cóż… wyjątkiem od tej reguły jest 53-letni Joe LoCicero, mechanik samochodowy, którego Honda Accord z 1990 roku przejechała 1.000.000 mil (!). Temu wynikowi równa się przejechanie obwodu ziemi aż 40 razy!

LoCicero nazwał swojego Accorda “True Blue” i według Ron’a Russell’a z Hondy, Joe dał doskonały przykład, jak można wykorzystać auto, pod warunkiem jego odpowiedniego eksploatowania. “Na szczęście wielu ludzi tego nie robi, dzięki czemu wciąż możemy prowadzić biznes” – zażartował Russell.

LoCicero kupił Accorda w 1996 roku ze stanem 74.000 przejechanych mil. Przez lata regularnie i w najlepszy możliwy sposób dbał o swoją Hondę.

Zdarzały się wymiany np. tapicerki czy pompy paliwowej (przy 741.000 mil!), ale silnik i skrzynia biegów są, jak zapewnia, w 100% oryginalne.

Joe LoCicero jest pierwszą osobą, która przejechała swoją Hondą 1.000.000 mil, i która była w stanie to udokumentować. W związku z tym, producent postanowił nagrodzić go nowiutkim, błękitnym Accordem 2012 w ostatnią niedzielę, podczas specjalnie przygotowanej z tego powodu imprezy.

Via: Carscoop

7 komentarzy
  1. Jak by stare japońce miały lepsze blachy ( ocynkowane albo lepiej zabezpieczone przed korozją) to by swoją niezawodnością zjadły niemieckie auta.

  2. pewnie nie zrobi bo mu wiek nie pozwoli, ale swoją drogą ciekaw jestem czy nowym by tyle zrobił bez większych ingerencji mechaników…

Komentowanie zostało wyłączone.