Nowy Seat Mii: drugi klon Volkswagena Up! [FOT]

seat mii 501 gloPremiera Volkswagena Up! podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie była dopiero początkiem miejskich nowości niemieckiej grupy. Oprócz Skody Citigo, mieszczucha w swojej ofercie doczekał się również Seat.

Mii, bo tak nazywa się nowy Seat, ma zastąpić Arosa, którego produkcja zakończyła się w 2004 roku. Jak w przypadku Citigo, jedyną widoczną różnicą między Mii i Up! jest stylizacja przedniej części nadwozia, inny wzór aluminiowych obręczy, wykończenie wnętrza oraz paleta kolorów.

Pod maską Mii znajdziemy 1,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 60 lub 75 KM, który pozwala na rozpędzenie się do 160 KM/H i spalanie na poziomie 4,5-litra na 100 kilometrów. W przypadku mocniejszej, 75-konne wersji, V-MAX wzrasta do 170 KM/H, a spalanie do 4,7-litra na 100 kilometrów.

Seat Mii będzie wyposażony w system start/stop, natomiast emisja CO2 ma być ograniczona do 97 g/km.

Mii zadebiutuje w Hiszpanii jako model trzydrzwiowy w listopadzie tego roku. Sprzedaż w całej Europie rozpocznie się wiosną 2012 roku. Pięciodrzwiowy wariant zostanie z kolei dodany do oferty przed końcem przyszłego roku.

Via: Carscoop