Nowy Lexus GS 2013 z pakietem F Sport zadebiutuje na SEMA Show [VIDEO]

2013 lexus gs f sport 26 gloJak już pisaliśmy kilka miesięcy temu, kwestią czasu było wprowadzenie pakietu F-Sport do nowego modelu GS, który łączy w sobie szereg zmian w stylistyce zewnętrznej oraz wewnątrz pojazdu.

Nowy 2013 GS 350 F-Sport po raz pierwszy zadebiutuje podczas wystawy SEMA, która odbędzie się w Las Vegas w dniach 1-4 listopada.

Na zewnątrz, F-Sport dodaje modelowi GS przemodelowany zderzak z większymi wlotami powietrza, zmodyfikowany tylny zderzak z dyfuzorem, spojler, unikatowy grill oraz 19-calowe aluminiowe felgi obute w opony o rozmiarze 235/40/19 z przodu i 265/35/19 z tyłu.

Kolejnym charakterystycznym elementem będą dwie nowe barwy nadwozia F-Sport – Riviera Red i Liquid Platinum. Inne opcje obejmują kolor Starfire Pearl, Nebula Gray Pearl lub Obsidian Black.

Wewnątrz, Lexus GS z pakietem F-Sport otrzyma aluminiowe elementy, specjalne skórzane wykończenie, opcjonalnie dostępne w kolorze czerwonym Cabernet, aluminiowe pedały oraz stosowny emblemat „F” na kierownicy.

Dodatkowo, zamontowano również specjalne fotele, które wspierają kierowcę i pasażera siedzącego z przodu w zakrętach oraz umożliwiają dobranie najlepszej pozycji.

Pakiet F-Sport pozostawia 306-konną jednostkę V6 nietkniętą. Pojawiło się za to stabilniejsze, adaptacyjne zawieszenie z grubszymi stabilizatorami i skuteczniejsze hamulce z tarczami o wymiarach 356 x 30 mm.

Jako opcja, kupujący mogą wyposażyć swój egzemplarza GS-a F-Sport w nowo opracowany system Lexus Dynamic Handling (LDH), który kieruje wszystkimi czterema kołami.

Via: Carscoop, Lexus