mitsubishi evolution 0 gloHybrydowy Lancer EVO – brzmi jak nieporozumienie. I jeśli myślicie, że gorzej być nie może, zaskoczę Was – nie będzie to typowa hybryda, ponieważ zostanie ona połączona z jednostką… wysokoprężną. Taki wariant Lancera EVO miałby zadebiutować w 2015 roku.

Nie są to żadne plotki; informacja ta jest oficjalnie potwierdzona przez prezesa Mitsubishi Osamu Masuko. Oznacza to, że 2,0-litrowy motor turbo, który był “podstawą” dziesięciu poprzednich generacji EVO, odejdzie w zapomnienie.

Fakt, że w nowym EVO pojawi się napęd hybrydowy, nie jest wcale zaskoczeniem. Można to usprawiedliwić coraz bardziej rygorystycznymi normami emisji spalin. Nikt jednak nie brał pod uwagę hybrydy połączonej z dieslem.

I choć osiągi mają pozostać niezmienione, taki zabieg z pewnością odbije się na radości z wydawanego dźwięku, do czego ostatecznie mogą zrazić się fani japońskiej marki.

Via: Carscoop

mitsubishi evolution 0 glo

5 komentarzy
  1. Ej, japońce co wy wyprawiacie ?! śmiech na sali sportowy disel KLE KLE KLE KLE ale za to przebiegi wieksze bedą wykręcać ;p żaby subaru nie poszło w ślady tego biednego Evo … czuje ze koniec świata już blisko ;/

  2. niedługo subaru zrezygnuje z boxera bo coś tam coś tam nieekologicznego w nich siedzi.. ;pp No i nadal się potwierdza, to co mówią- najlepsze auta, to te stare ;]

Komentowanie zostało wyłączone.