Lexus CT200H z pakietem F-Sport zadebiutował w Wielkiej Brytanii

lexus ct 200 h f 5 gloKim są lub będą właściciele Lexusa CT200H? Proste – osoby, które dysponują ISF-em lub LFA i potrzebują ekonomicznego samochodu do miasta. Te na pewno chciałyby, aby CT200H zbytnio nie odbiegał od zdecydowanie mocniejszych braci. Pod względem osiągów jest to niemożliwe, ale stylistycznie… czemu nie?

Lexus zaprezentował właśnie model CT200H z pakietem F-Sport, który na brytyjskim rynku będzie dostępny od £ 27.850.

Pakiet F-Sport dedykowany CT200H obejmuje kilka zmian wewnątrz oraz na zewnątrz pojazdu. Są to m.in. nowe 17-calowe aluminiowe felgi, tylny spojler oraz bardziej agresywny pakiet stylistyczny. Wewnątrz odnajdziemy aluminiowe pedały, nakładki na progi i spłaszczoną ku dołu kierownicę z emblematem „F”.

Co więcej, auto otrzymało również poprawione zawieszenie, a konkretniej nowe amortyzatory oraz skuteczniejsze hamulce.

Zmian nie doświadczymy pod maską – tu nadal pracuje jednostka benzynowa połączona z silnikiem elektrycznym, która łącznie generuje 136 koni mechanicznych i pozwala na przyspieszenie do 100 KM/H w 10,3 sekundy.

Reszta wyposażenia, czyli np. tylna kamera cofania, podgrzewane fotele, czy 10-głośnikowy system audio, raczej nikogo nie powinna zaskoczyć, a już na pewno nie właścicieli Lexusów.

Póki co, nie wiadomo, kiedy model CT200H F-Sport będzie dostępny w Polsce.

Via: Carscoop