Audi prezentuje modele A4, A4 Allroad i S4 po faceliftingu [VIDEO]

audi s4 22 gloAudi A4 sprzedało się w liczbie 10 000 000 milionów egzemplarzy na całym świecie, więc nic dziwnego, że nawet najmniejsza modyfikacja tego modelu jest „wielką sprawą” w Ingolstadt. A4 2013 otrzymało przede wszystkim bardziej ekonomiczne silniki i kilka zmian w stylistyce, co pozwala na równiejszą walkę z nadchodzącym nowym BMW serii 3.

Szybki rzut oka może być niewystarczający, aby zauważyć wszystkie zmiany w odświeżonym A4. Przemodelowane zderzaki oraz lekko przerobione przednie i tylne reflektory LED to główne cechy charakterystyczne dla A4 2013. Wewnątrz również bez rewolucji; tu znajdziemy jedynie nową kierownicę, minimalnie lepsze wykończenia i uproszczony system multimedialny MMI.

Europejscy klienci, będą mogli wybierać spośród sześciu turbodiesli i czterech silników benzynowych – wszystkie doładowane z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Są to m.in. 1.8-litrowy motor benzynowy o mocy 170 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który w wersji sedan ma spalać zaledwie 5,6 litra paliwa na 100 kilometrów, co stanowi 19% poprawę w stosunku do poprzedniego silnika.

Najsilniejszą jednostką w ofercie jest 3.0-litrowa „V-szóstka” TFSI o mocy 272 KM [w A4], która w modelu S4 generuje aż 333 KM.

Przypomnijmy, że Audi S4 rozpędza się do setki w 5,0 sekund i osiąga prędkość maksymalną 250 KM/H, podczas gdy średnie zużycie paliwa wynosi 8 litrów na 100 kilometrów.

6-biegowa manualna skrzynia biegów jest standardem w A4 Limousine i Avant. W opcji pojawi się również skrzynia S-Tronic lub Multitronic.

Na zakończenie warto dodać, że w A4 2013 poprawiono zawieszenie poprzez modyfikację amortyzatorów oraz układ kierowniczy, dzięki przeróbce elektromechanicznego systemu wspomagania.

Via: Autoblog, Carscoop