Alfa Romeo z 1,8-litrową jednostką turbo o maksymalnej mocy 300 KM w 2013 roku

ar 15445 gloZastanawialiście się, czym w niedalekiej przyszłości napędzane będą modele Alfy Romeo? Fiat rozwiał dzisiaj wszelkie wątpliwości. W 2013 do produkcji wejdzie nowa 1,8-litrowa, czterocylindrowa jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbosprężarką, która może generować nawet do 300 KM.

Grupa Fiata nie ujawniła, które modele jako pierwsze otrzymają nowy motor, jednak bardzo prawdopodobne, że będzie to zbliżające się sportowe 4C i sedan o nazwie Giulia. Co więcej, 1,8-litrowa jednostka ma spełniać wymagania EURO 6 oraz najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin w USA.

„To bardzo ważny krok dla Alfa Romeo. Stany Zjednoczone pozostają naszym głównym celem, ponieważ w 2013 roku przygotowujemy się do wprowadzenia na tamtejszym rynku kilku nowych modeli” – powiedział Harald J. Wester, dyrektor ds. technologii Fiata i szef Alfa Romeo oraz Maserati.

Via: Carscoop

2 komentarze do wpisu „Alfa Romeo z 1,8-litrową jednostką turbo o maksymalnej mocy 300 KM w 2013 roku”

  1. Jestem ciekawy po co robili nowy silnik bo mają przecież w swoim asortymencie 1750Tbi a teraz robią 1,8 chyba że ktoś zaokrąglił pojemność i stąd takie coś. Można było go zmodernizować i tyle a nie wydawać miliony na nową konstrukcję

Możliwość komentowania jest wyłączona.