1972098455406860306 glo8 samochodów zderzyło się 2 października na remontowanym odcinku toru Nürburgring Nordschleife. Samochody i kierowcy pochodzili z różnych krajów Europy.

Do karambolu doszło, gdy jeden z kierowców zbyt gwałtownie zahamował – spowodowało to “reakcję łańcuchową”, w której brało udział m.in. BMW M3 Ring Taxi oraz Corvette Z06. Straty szacowane są na około 100.000 euro.

Via: WorldCarFans

Prawdopodobnie cała sytuacja wyglądała podobnie, do tej –  (oglądajcie od 7:40):

3 komentarze
  1. Według raportu komendy głównej policji w Koblencji, do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę około godziny 14:00 podczas touristenfahrten (jazd turystycznych) na pętli północnej.
    W wypadku brało udział ośmiu uczestników/pojazdów. Zdarzenie przebiegało w dwóch fazach.
    Faza 1: Cztery samochody najechały na odcinek robót drogowych tuż za sekcją Bergwerk. Ostatni z tej czwórki (obywatel Wielkiej Brytanii) nie zdołał w porę wyhamować i uderzył w pojazd jadący przed nim. W poślizgu wypadł na pobocze po chwili powracając na tor, gdzie zderzył się z dwoma innymi samochodami.
    Faza 2: Na miejsce wypadku nadjechały trzy inne pojazdy, które zdołały zwolnić, ale jadącemu za nimi BMW M3 Ring Taxi ta sztuka się nie udała i w rezultacie doszło do kolejnego zderzenia.
    Jeden z uczestników wypadku został poważnie ranny i przetransportowany do szpitala w Koblenz. Dwie inne osoby doznały mniejszych obrażeń.

Komentowanie zostało wyłączone.