Pierwsze oficjalne zdjęcia Audi A2 Concept

audi a2 concept 60 gloNiecały tydzień po opublikowaniu renderingów, Audi postanowiło zaprezentować pierwsze oficjalne zdjęcia koncepcyjnego modelu A2 Concept, który zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie i wejdzie do sprzedaży w ciągu dwóch najbliższych lat.

Napędzany tylko i wyłącznie energią elektryczną, A2 Concept będzie inspiracją dla przyszłych ekonomicznych samochodów miejskich. Nowoczesna technologia nadwozia A2 Concept – ultralekka konstrukcja Audi – pozwoliła na obniżenie masy auta do zaledwie 1150 kilogramów. I choć A2 jest o 70 mm wyższe od modelu A1, długość wynosi zaledwie 3800 mm [-18 mm w stosunku do A1], a szerokość 1690 mm [-50 mm].

Niemniej jednak, Audi twierdzi, że A2 oferuje dużo miejsca dla czterech dorosłych osób. W dużej mierze zawdzięczamy to płaskiej desce rozdzielczej i ultra-cienkim fotelom.

Via: Audi, Carscoop

6 komentarzy do wpisu „Pierwsze oficjalne zdjęcia Audi A2 Concept”

  1. ultra cienkie fotele jak dla mnie sprawiają wrażenie tekturowych… może i są wytrzymałe ale wyglądają co najmniej dziwnie… to co mnie zaciekawiło w tym modelu to nowoczesne reflektory wykonane w technologii Matrix Beam. Światła świecą bardziej intensywnie niż zwykłe, a w dodatku nie oślepiają nadjeżdżających z przeciwka. Tylne światło przeciwmgielne we mgle wyświetla czerwony trójkąt ostrzegawczy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.