Oficjalnie: Mazda ujawniła nowego kompaktowego SUV-a o nazwie CX-5 [VIDEO]

mazda cx 5 0 gloOto zupełnie nowy model w rodzinie Mazdy – panie i panowie, powitajcie CX-5, które zadebiutuje 13 września podczas Frankfurt Motor Show i wejdzie do sprzedaży na początku 2012 roku.

Mazda CX-5 jest pierwszym modelem z serii projektu “KODO – Soul of Motion”, do którego zaliczają się również koncepcyjny Minagi i Shinari. Główną cechą charakterystyczną nowej gamy modelowej Mazdy jest atrakcyjna i dynamiczna linia nadwozia, która ma dodawać „witalności oraz zwinności”. Mniejszy brat CX-7 rozpoczyna również pełne wdrażanie technologii firmy SKYACTIV do nowych Mazd.

W zależności od rynku, CX-5 będzie dostępne z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, które mogą współpracować z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów.

Europejscy klienci będą mogli wybierać spośród dwóch jednostek napędowych – 2,0-litrowy motor SKYACTIV-G o mocy 165 KM lub 2,2-litrowy SKYACTIV-D diesel o mocy 170 KM w dwóch konfiguracjach, Standard i High Power – oba emitujące poniżej 120 g CO2 na 100 kilometrów.

Via: Carscoop