Nowa 2012 Honda Civic oficjalnie przed premierą we Frankfurcie! [FOT]

2012 honda civic hatch 110 gloPowitajcie zupełnie nową generację Hondy Civic przeznaczoną na rok modelowy 2012, która zadebiutuje już za kilka godzin podczas 64-go Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Producent z Kraju Kwitnącej Wiśni opublikował właśnie oficjalne zdjęcia oraz informacje na temat nowej „kosmitki”.

Nowa Honda Civic, choć według producenta zupełnie „inna”, nie odbiega stylem od poprzedniczki. Jednym ze znaczących elementów charakterystycznych nowej Hondy Civic jest połączenie tylnych świateł, które w pełni odgrywają rolę spojlera. Bryła nadwozia została opracowana w taki sposób, aby gładziutko „wchodziła” w powietrze, co ma korzystnie wpłynąć na zużycie paliwa. Honda twierdzi, że inspiracją dla nowego modelu był samolot (patrz zdjęcia), którego kadłub i skrzydła zlewają się w całość.

Wnętrze jest z kolei wykończone materiałami lepszej jakości, a pasażerowie otrzymają zdecydowanie większą przestrzeń dla siebie i bagażów.

2012 Honda Civic dysponuje również zmodyfikowanym zawieszeniem, które przyczyni się do poprawy właściwości jezdnych i komfortu jazdy.

Wciąż czekamy na informacje dotyczące jednostek napędowych, jednak Honda wcześniej poinformowała, że pod maską Civic 5d znajdziemy 2,2-litrowy motor i-DTEC o mocy 150 KM, który wydala do atmosfery 110 g CO2 na kilometr.

Produkcja nowej Hondy Civic będzie miała miejsce wyłącznie w brytyjskiej fabryce w Swindon, natomiast sprzedaż rozpocznie się na początku 2012 roku.

Via: Carscoop

6 komentarzy do wpisu „Nowa 2012 Honda Civic oficjalnie przed premierą we Frankfurcie! [FOT]”

  1. nie no aż takie brzydkie nie jest, z przodu maska troche za bardzo po skosie, i ten zgniły zielony czy jak to nazwać mi nie odpowiada, ale jakby czarna była to nie najgorsza z wyglądu. Ciekawią mnie te materiały wyższej jakości, które niby użyli w środku? A światła w zastępujące spojler są interesujące…

  2. Jupiiii!!! To moja VIII podoba mi się zdecydowanie bardziej 🙂 Dobrze, bo już się bałem, że będę musiał zacząć odkładać pieniądze.

  3. jestem dokładnie tego samego zdania co Sebastian, poza tym widać sporo nawiązań do obecnej generacji Civic’a oraz City. Moim zdaniem najs, zresztą przecież to Civic 😉

  4. Wszystko przez to ze Civic VIII gen za bardzo wyprzedził swoją epokę 😉 zobaczymy jak bedzie wyglądał type S i coupe

Możliwość komentowania jest wyłączona.