handheldavent glo

Jeśli myślisz, że masz już wszystko, mylisz się. W Twoim domu brakuje zapewne zabawki, która kosztuje prawie 5 milionów dolarów (dokładnie 4 800 000 USD). Tak, to najdroższa zabawka na świecie. Trzeba przyznać wyjątkowa – to model w skali 1:8 najnowszej maszyny od Lamborghini – Aventadora.

Jej wyjątkowość polega głównie na materiałach, z jakich została zrobiona. „Karoseria” powstała tak jak w oryginale – z włókna węglowego. Złoto znalazło zastosowanie w przeplatance – tak, żeby wszystko ładnie wyglądało. Lampy to… najprawdziwsze diamenty. Same materiały kosztują 2 700 000 USD.Co ciekawsze, 4 800 000 dolarów, to jedynie cena wywoławcza. Ten model, który pochłonął ok. 500 godzin pracy zostanie wystawiony na aukcję Southeby w Grudniu. Dom aukcyjny przychodzi jednak z pomocą i nie każe czekać tyle czasu – już teraz możecie kupić miniaturkę za bagatela 6 200 000 USD. Czyli tyle, ile potrzeba na zakup 16 (słownie – SZESNASTU) prawdziwych Aventadorow.

Wasz wybór. Jeśli kupi to któryś z szejków, będzie to chyba pierwsza taka zabawka, na którą jego znajomi spojrzą z politowaniem. Na niego samego też. Nam pozostaje oglądanie modelu na zdjęciach i video.

Via: Jalopnik

5 komentarzy
  1. lubie zabawki, ale patrzac na cenę chyba zadowole sie składanym modelem Boeinga 787 😉

  2. A ja się pytam po co tylko? Nie daje to żadnej frajdy a po to są samochody tego typu a jak powiesz jakiemuś znajomemu milionerowi że ta zabawka tyle kosztowała to każe postukać ci się w czoło. Bezsens

  3. @cholek089 masz rację ja tez wole wsiąść do takiego auta niż postawić go sobie na telewizorze…

Komentowanie zostało wyłączone.