lexuslfarekord714 gloPo krążących w Internecie wiadomościach, jakoby Lexus LFA wykręcił rekordowy czas 07:14 na torze Nordschleife, japoński producent wreszcie zdecydował się na oficjalnie potwierdzenie tego faktu opublikowaniem wideo z rekordowego okrążenia.

LFA Nürburgring Edition jest dostępne tylko w 50 egzemplarzach na całym świecie. Pod maską znajdziemy 4,8-litrowy motor V10 o mocy 571 KM, który współpracuje z sekwencyjną 6-biegową skrzynią biegów.

Rekord najszybszego samochodu produkcyjnego został pobity z pomocą kierowcy wyścigowego Akira Iida i opon Bridgestone Potenza RE070.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego osiągnięcia. Stały rozwój i uczestnictwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring bardzo pomogły nam w idealnym dostrojeniu pojazdu, który cechuje się wydajnością oraz zwinnością” – powiedział Iida.

Dzięki za cynk Ptr!

Via: Carscoop

9 komentarzy
 1. Przejazd piękny, czas rekordowy ale dźwięk silnika mnie nie zachwyca, tak jak wygląd tego samochodu 😀

 2. Jak jeszcze Lexus nad dźwiękiem popracuje to będzie rewelacja, chociaż gdyby siedział za kółkiem pewnie by mi to nie przeszkadzało

 3. Dźwięk LFA nie może się równać z tym generowanym przez V10 w Porsche Carrera GT. “Dziesiątka” produkcji BMW (S85) też brzmi lepiej, ale mimo to szacunek dla inżynierów Lexusa, którzy obrali odważne podejście przy tworzeniu tego supercara.
  Prototypy testowano na Ringu już w 2007 roku. Rok później zgłoszono go do ADAC 24 Stunden Rennen Nürburgring Nordschleife. Samochód ukończył wyścig, co w jego przypadku było sukcesem biorąc pod uwagę to, że była to zupełnie nowa konstrukcja poddana dobowemu testowi w warunkach wyścigowych na najtrudniejszym torze na świecie.
  Od tego czasu ekipa Gazoo Racing co roku powraca z dwoma LFA do gór Eiffel na największy pod względem zgłoszeń 24-godzinny wyścig samochodów GT na świecie.
  W 2010 roku Japoński zespół zmieścił sie w pierwszej 20 wyścigu, finiszując na znakomitym 18 miejscu i 1 miejscu w swojej klasie. W tym roku najlepszy z 2 samochodów wystawianych przez Gazoo Racing ukończył morderczą próbę na 41 miejscu w generalce i 3 miejscu w swojej klasie.

  Jestem pewny, że Porsche odpowie na rękawicę rzuconą przez Lexusa. To tylko kwestia czasu.

 4. Na tamtych filmikach dalej nie podoba mi się dźwięk silnika, ale to kwestia gustu 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.