Lexus LFA Nürburgring Edition wykręca rekordowy czas 07:14 na 'Ringu [VIDEO]

lexuslfarekord714 gloPo krążących w Internecie wiadomościach, jakoby Lexus LFA wykręcił rekordowy czas 07:14 na torze Nordschleife, japoński producent wreszcie zdecydował się na oficjalnie potwierdzenie tego faktu opublikowaniem wideo z rekordowego okrążenia.

LFA Nürburgring Edition jest dostępne tylko w 50 egzemplarzach na całym świecie. Pod maską znajdziemy 4,8-litrowy motor V10 o mocy 571 KM, który współpracuje z sekwencyjną 6-biegową skrzynią biegów.

Rekord najszybszego samochodu produkcyjnego został pobity z pomocą kierowcy wyścigowego Akira Iida i opon Bridgestone Potenza RE070.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego osiągnięcia. Stały rozwój i uczestnictwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring bardzo pomogły nam w idealnym dostrojeniu pojazdu, który cechuje się wydajnością oraz zwinnością” – powiedział Iida.

Dzięki za cynk Ptr!

Via: Carscoop

9 komentarzy do wpisu „Lexus LFA Nürburgring Edition wykręca rekordowy czas 07:14 na 'Ringu [VIDEO]”

 1. Przejazd piękny, czas rekordowy ale dźwięk silnika mnie nie zachwyca, tak jak wygląd tego samochodu 😀

 2. Jak jeszcze Lexus nad dźwiękiem popracuje to będzie rewelacja, chociaż gdyby siedział za kółkiem pewnie by mi to nie przeszkadzało

 3. Dźwięk LFA nie może się równać z tym generowanym przez V10 w Porsche Carrera GT. „Dziesiątka” produkcji BMW (S85) też brzmi lepiej, ale mimo to szacunek dla inżynierów Lexusa, którzy obrali odważne podejście przy tworzeniu tego supercara.
  Prototypy testowano na Ringu już w 2007 roku. Rok później zgłoszono go do ADAC 24 Stunden Rennen Nürburgring Nordschleife. Samochód ukończył wyścig, co w jego przypadku było sukcesem biorąc pod uwagę to, że była to zupełnie nowa konstrukcja poddana dobowemu testowi w warunkach wyścigowych na najtrudniejszym torze na świecie.
  Od tego czasu ekipa Gazoo Racing co roku powraca z dwoma LFA do gór Eiffel na największy pod względem zgłoszeń 24-godzinny wyścig samochodów GT na świecie.
  W 2010 roku Japoński zespół zmieścił sie w pierwszej 20 wyścigu, finiszując na znakomitym 18 miejscu i 1 miejscu w swojej klasie. W tym roku najlepszy z 2 samochodów wystawianych przez Gazoo Racing ukończył morderczą próbę na 41 miejscu w generalce i 3 miejscu w swojej klasie.

  Jestem pewny, że Porsche odpowie na rękawicę rzuconą przez Lexusa. To tylko kwestia czasu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.