honda civic mugen 0 gloPremiera zupełnie nowej Hondy Civic jest tuż za rogiem, dlatego Honda postanowiła ostatecznie pożegnać się z obecną generacją, poprzez wypuszczenie hardkorowej wersji Type R Mugen.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Honda wprowadziła już do sprzedaży 20 egzemplarzy Civic Type R Mugen, który dysponował 2,0-litrowym motorem K20 o mocy 240 KM, ale auto okazało się niewypałem, bo aż cztery sztuki nie znalazło właściciela. Honda poszła więc dalej, i w tym roku proponuje nam Civica Type R Mugen z 2,2-litrowym silnikiem o mocy 260 KM i 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co oznacza wzrost o 30% w stosunku do wersji Type R MUGEN z jednostką 2,0.

Oprócz wzmocnionej jednostki, Mugen opracował również kilka unikalnych elementów, lepsze zawieszenie, wydajniejsze hamulce oraz nowy bodykit.

Ile egzemplarzy Honda Civic Type R MUGEN 2,2 powstanie? Honda zastanawia się nad dwoma opcjami – modyfikacja czterech niesprzedanych sztuk 2,0-litra lub zaproponowanie szesnastu klientom wymianę silnika na 2,2.

Via: Carscoop

4 komentarze
  1. Jakoś zaczynają niebywale kombinować. Czyli, że to ma być niby taka seria limitowana serii już limitowanej ? No bez sensu.

  2. mocno limitowana to na pewno, ale żeby znaleźli się klienci na wszystkie egzemplarze, Honda ma pewnie nadzieję, że sprzeda wszystkie dzięki wprowadzonym unikalnym rozwiązaniom, których w poprzedniej wersji Civic Type R Mugen nie było, oby im sie powiodło

Komentowanie zostało wyłączone.