volkswagen beetle r carscoop 601 gloOdkąd okazało się, że Volkswagen planuje rozwijać nowego Beetle’a o nowe odmiany, pojawiły się pogłoski na temat hardkorowej wersji “R”. Jak się dzisiaj przekonaliśmy, Niemcy faktycznie pracują nad takim wariantem. Tym samym, egzemplarze wyposażone w 2,0-litrowy motor TFSI o mocy 200 KM nie będą już najmocniejszymi reprezentantami VW Beetle.

Co prawda, Beetle R to wciąż model koncepcyjny, jednak to tylko kwestia czasu, zanim trafi do produkcji. Agresywny design, nowe zderzaki, które zostały poszerzone o 30 mm, szersze nadkola [+15 mm] oraz 20-calowe koła to główne cechy charakterystycznego Beetle R.

Po głębszej analizie, zauważymy również przedni spojler, światła do jazdy dziennej LED, tylne skrzydło i błyszczący czarny lakier na dachu, który idealnie komponuje się z elementami w tym samym kolorze [lusterka, klamki]. Ponadto, znajdziemy również dodatkowe otwory wentylacyjne i cztery końcówki układu wydechowego.

Wewnątrz, VW Beetle R otrzymał kubełkowe fotele, tapicerkę obszytą czarną skórą Nappa, natomiast sprawne oko dostrzeże czarne błyszczące elementy na wzór barwy dachu. Oczywiście nie mogło także zabraknąć unikalnych wskaźników, nakładek na pedałów i progów.

A teraz pytanie za milion dolarów: co się kryje pod maską? Volkswagen unikał bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie. Prawdopodobnie będzie to jednak 2,0-litrowy motor TFSI o mocy 260 KM. VW Beetle R ma być bowiem osiągami bardzo zbliżony do pozostałych członków rodziny R – Golfa i Scirocco.

Via: Carscoop

3 komentarze
  1. o ile uważam, że normalnego garbusa trochę popsuli względem poprzednika to ten jednak ma coś w sobie z resztą z normalnym garbusem też się prawie oswoiłem

  2. Jak dla mnie piekne auto! Na prawdę odwalili kawał dobrej roboty, auto powinno się sprzedawać! A co do wersji R – wiadomo, czy bedzie 4motion ?

Komentowanie zostało wyłączone.