audi a8 w12 lwb 11 gloAudi wybrało 64-ty Salon Motoryzacyjny we Frankfurcie na prezentacje dwóch nowych wersji Audi A8 oraz modelu S8 z nowym 4,0-litrowym silnikiem TFSI.

A8 Hybrid trafi do sprzedaży w 2012 roku, i jak na tak wielkie nadwozie, będzie dysponować zaledwie czterocylindrowym silnikiem benzynowym połączonym z jednostką elektryczną. W rzeczywistości, A8 Hybryd wcale nie jest mułowate. 2,0-litrowy motor TFSI rozwija 245 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w 7,7 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 235 KM/H.

W przeciwieństwie do pozostałych modeli z rodziny Audi, A8 Hybrid do 100 KM/H może korzystać z napędu elektrycznego. Z kolei do prędkości 60 KM/H na dystansie trzech kilometrów auto nie wydali ani grama CO2 do atmosfery, a średnie zużycie paliwa będzie mniejsze, niż 6,4l na 100 kilometrów.

Druga wersja A8 pokazana na targach IAA to limitowana edycja o nazwie “Audi exclusive concept, która powstanie w zaledwie 50 egzemplarzach. Na podstawie standardowej wersji W12 LWB, otrzyma wewnątrz skórę Poltrona Frau, elementy wykonane z drewna oliwnego oraz specjalne emblematy “Audi exclusive concept”.

Wreszcie, Audi zaprezentowało również wariant S8 z nowym 4,0-litrowym turbodoładowanym silnikiem V8, który dysponuje mocą 420 KM oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

4,0 TFSI jest bardzo lekkie i posiada bezpośredni wtrysk i dwie turbosprężarki twin-scroll. Motor wyposażono w system “cylindra na żądanie”, który może wyłączyć działanie dwóch cylindrów, w celu zmniejszenia spalania i ograniczenia emisji CO2.

Via: Carscoop