17lamborghini gallardo super trofeo stradalefrankfurt11 gloMinęło osiem lat, odkąd Włosi oficjalnie pokazali Gallardo. Może będziecie rozczarowani, ale nieubłaganie zbliża się koniec produkcji tego modelu. Lamborghini prezentuje z tej okazji specjalną edycję Gallardo o nazwie Super Trofeo Stradale, która zostanie ograniczona do 150 egzemplarzy.

Lamborghini Gallardo Super Trofeo Stradale jest najszybszym i najbardziej ekstremalnym Gallardo, jakie do tej pory powstało. Ważące zaledwie 1340 kilogramów, przyspiesza do setki w 3,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 320 KM/H. Jest to możliwe dzięki 5,2-litrowej jednostce V10 o mocy 570 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, nadwozie charakteryzuje się unikalnym kolorem “Rosso Mars” [w ofercie będą dostępne jeszcze “Grigio Telesto” i “Bianco Monocerus”], matowymi elementami oraz 19-calowymi aluminiowymi felgami, na które nałożono opony Pirelli P Zero Corsa.

Nie zabrakło także czerwonych zacisków, ceramicznych tarcz hamulcowych oraz pasującej do nadwozia kolorystyki wnętrza, w którym znajdziemy głównie alcantarę i włókno węglowe.

Producent podaje, że Gallardo Super Trofeo Stradale spala 13,5-litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 314 g CO2 na kilometr.

Cena za jeden egzemplarz wynosi 1,9 mln euro.

Via: Autoblog

1 komentarz
  1. niezła bryka i znowu końcówka produkcji i znowu limitowana ale zawsze dobrze sobie popatrzeć, nacieszyc oczy 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.