FRANKFURT 2011: Lamborghini Gallardo Super Trofeo Stradale

17lamborghini gallardo super trofeo stradalefrankfurt11 gloMinęło osiem lat, odkąd Włosi oficjalnie pokazali Gallardo. Może będziecie rozczarowani, ale nieubłaganie zbliża się koniec produkcji tego modelu. Lamborghini prezentuje z tej okazji specjalną edycję Gallardo o nazwie Super Trofeo Stradale, która zostanie ograniczona do 150 egzemplarzy.

Lamborghini Gallardo Super Trofeo Stradale jest najszybszym i najbardziej ekstremalnym Gallardo, jakie do tej pory powstało. Ważące zaledwie 1340 kilogramów, przyspiesza do setki w 3,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 320 KM/H. Jest to możliwe dzięki 5,2-litrowej jednostce V10 o mocy 570 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, nadwozie charakteryzuje się unikalnym kolorem „Rosso Mars” [w ofercie będą dostępne jeszcze „Grigio Telesto” i „Bianco Monocerus”], matowymi elementami oraz 19-calowymi aluminiowymi felgami, na które nałożono opony Pirelli P Zero Corsa.

Nie zabrakło także czerwonych zacisków, ceramicznych tarcz hamulcowych oraz pasującej do nadwozia kolorystyki wnętrza, w którym znajdziemy głównie alcantarę i włókno węglowe.

Producent podaje, że Gallardo Super Trofeo Stradale spala 13,5-litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 314 g CO2 na kilometr.

Cena za jeden egzemplarz wynosi 1,9 mln euro.

Via: Autoblog