01 jaguar c x16 concept live gloPamiętacie, gdy rok temu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu Jaguar zaprezentował koncepcyjny model C-X75? Był to tak futurystyczny pojazd, że nie miał praktycznie żadnych szans na trafienie na taśmy montażowe, choć później mówiło się o powstaniu 250 egzemplarzy.

Zupełnie inaczej jest w przypadku C-X16. Ten model ma naprawdę duże szansę na produkcję i może poważnie zagrozić np. Porsche Cayman. I choć wygląda, jakby miał zastąpić XK, to w rzeczywistości jest to zupełnie nowy samochód.

Pod maską koncepcyjnego C-X16 zamontowano 3,0-litrowy motor V6, który produkuje 376 KM oraz 332 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka spalinowa będzie współpracować z silnikiem elektrycznym o mocy 92 KM i 173 Nm.

Jaguar podaje, że C-X16 przyspiesza do pierwszej setki w 4,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 300 KM/H.

Via: Autoblog

2 komentarze
  1. myśle, że trafi na taśme, bez dwóch zdań, w porównaniu do C-X75 który był nie za piękny ten jest calkiem całkiem… dla ludzi, ale zobaczymy

  2. C-X75 był za bardzo cool by trafić do produkcji, patrząc ogólnie na auto nie mogę oprzeć się by nie porównać tego auta do ferrari califonia oraz nachodzący łagodnie tył (z profilu) do astona zegato

Komentowanie zostało wyłączone.