FRANKFURT 2011: Ford Focus ST hatchback i kombi pokazują swoje szatańskie oblicza

focus st glo

Po pierwsze, witam po przerwie. Po drugie Ford. Pierwszy dzień targów we Frankfurcie, pierwszy dzień premier. Znamy już ich kilka. Jedna nich to oczekiwany Focus w mocnej wersji ST oraz mniej oczekiwana jego wersja kombi.

Pierwszy z nich to wersja produkcyjna samochodu, który na zdjęciach absolutnie nie grzeszy urodą. Za to powinien rehabilitować się tym, co znajdziemy pod maską. 2-litrowy, czterocylindrowy motor EcoBoost o mocy 247KM i 360Nm momentu obrotowego, który połączony zostanie z sześciostopniową manualną skrzynią.Ten przednionapędowiec będzie mieć również kilka systemów, które usprawnią przekazywanie dużej mocy na oś. Ford chwali się również tym, że nad dźwiękiem pochodzącym z wydechu pracowali specjalni inżynierzy. Odgłos, z jakim Focus będzie zabijać starsze panie, nie jest więc przypadkowy.

Jeśli z jakichś względów uważacie, że standardowy bagażnik to za mało, zapewne z chęcią sięgniecie po kombi. Galeria zdjęć obydwu wariantów poniżej. Oczywiście jesteście bardziej niż proszeni o wyrażenie swoich opinii na temat Focusa.

Via: Autoblog.com

2 komentarze do wpisu „FRANKFURT 2011: Ford Focus ST hatchback i kombi pokazują swoje szatańskie oblicza”

  1. hatchback niezły jak na moje oko, ale kombi albo faktycznie jest takie dłuugie, albo wizualnie się tak prezentuje… czy zna ktoś jego wymiary, tzn. długość w szczególności? 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.