2012 fiat panda 21 gloOto najważniejszy debiut we Frankfurcie z punktu widzenia Fiata. Trzecia generacja Pandy ma kontynuować ogromny sukces poprzedników, którzy na całym świecie sprzedali się w ponad 6,5-miliona egzemplarzów.

2012 Fiat Panda oprócz całkowicie nowego wyglądu, charakteryzuje się większą przestronnością oraz nową gamą silników. Dostępna tylko jako model pięciodrzwiowy, Panda mierzy 3,65 m długości, 1,64 m szerokości i i 1,55 m wysokości. I choć wydaje się, że do nowej Pandy nie wejdzie więcej jak cztery osoby, producent przekonuje, że auto pomieści pięć osób, a w dodatku gwarantuje przyzwoitą powierzchnię bagażową.

Włoski samochodzik będzie dostępny z sześcioma jednostkami napędowymi, w tym z 0,9-litrowym motorem TwinAir o mocy 65 lub 85 KM, 1,2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 69 KM lub 1,3-litrową jednostką diesel Multijet. Wszystkie warianty w standardzie otrzymają system start/stop oraz 5-biegową manualną skrzynię biegów, z półautomatycznym “Dualogic” w opcji.

Produkcja nowej Pandy rozpocznie się jeszcze przed końcem tego roku, a do salonów trafi praktycznie od razu po zjechaniu z taśm montażowych.

Via: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.